Chris Griscom

Deca

Mitä mieltä olette Chris Griscomin opetuksista? Ainakin kyseisen gurun kirjat antavat mielenkiintoisen näkemyksen karmaan ja jälleensyntymiseen. Onko kukaan käynyt hänen kursseillaan tms.?

3

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pystytkö Lisätietoja

      Onko lisää tietoa hänestä ja kirjoistaan. Tuo ei kerro paljoa joten pystytkö lisäämään lisätietoja hänestä ja muusta häneen liittyvästä.

    • Kyselijä

      Näitä "guruja" tuntuu nykyään olevan 13 tusinassa. Käsittääkseni tässä on taas yksi UFO, egypti, reinkarnaatio, kundaliini, chakrat ja vaikka mikä "tietäjä". Olisko ollut jotain tekemistä myös McLainen kanssa, joka on varsinainen "henkisyystantta".

      Kovin on kuorrutetut nettisivustot ja ainakin itselleni tulee sellainen tunne, että tämä on taas sellasta henkistä "helppoheikkisyyttä" missä kaikki kiiltää ja maistuu niin siirappiselta että!

      Mutta mutta, ehkä jollekkin "maistuu". Voihan jonkun mielestä tällaiset jutut olla kivoja ja lohduttavia. Itse en ole kirjoihin tutustunut ja jos sieltä jotain uutta ja ihmeellistä tietoa löytyy, niin kertokaa ihmeessä, kyllä minä kuuntelen ja katselen! ;-)

    • astron

      Ilmeisesti new age -piireissä liikutaan jonkin verran muotivirtausten mukana. Ajoittain esiin tulee liikkeitä ja henkilöitä, jotka sitten unohtuvat. Chris Griscomin kirjoista yksi löytyy suomennettuna "Aika on harha". Suosittelen jokaiselle, mikäli on kiinnostunut henkisyydestä. Muut kirjat ovat englanninkielisiä- mutta suosittelen- ne ovat äärimmäisen rikkaita sisällöltään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      276
      5785
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      139
      5223
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4968
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      130
      2265
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      413
      1947
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      61
      1839
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1822
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      99
      1754
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      108
      1608
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      406
      1461
    Aihe