Haluaisin tietää mitä mieltä te ootte Medion MDC 4400 PVR:stä? onko se hyvä, onko puutteita ym?
Medion MDC 4400 PVR
14
10464
Vastaukset
- LadyFantasy
Kovalevyllisiä monivirittimisiä digibokseja on suhteellisen pienellä osalla Suomen väestöstä, ja voisi kuvitella, että vielä harvemmalla on useampaa merkkiä. Tällöin vertaaminen tai lausunnon antaminen on kovin yksipuolista. Ehkä on parasta, että tekee itselleen listan, mitä ominaisuuksia laitteella olisi oltava ja sitten valitsee ominaisuudet täyttävien joukosta hinnaltaan edullisimman, silti laadukkaan tuotteen. Eli Medion lienee kelpo laite, jos se täyttää sinun vaatimuksesi ja hinta on kohdallaan.
Minulla on Topfield 5100, joka täyttää minun vaatimukseni mainiosti. Mutta muut eivät aivan täytä. Silti Toppyssäkin on varmasti "puutteita", mutta niillä ei ole minulle merkitystä. - aivan paska boksi
Kuten sanottua: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000395&posting=22000000016543416
- on semmoinen
tosin Salora merkkisenä mutta täysin sama laite, lähes 2 vuotta jo kovassa käytössä,vuosi sitten siihen vaihdettiin uusi kovalevy takuuseen ja sen lisäksi ei ole mitään ongelmia ollut ja mikä parasta _aina_ on kaikki nauhoitukset mennyt hyvin toisin kuin näissä uusissa mitä nyt palstoilta olen lukenut.
- sekoittaa
Medion 4200 ja Medion 4400 mallit keskenään. Meinaan kun Medion 4200 on sama laite kuin Salora 620 ja Fnlux 620, kun taas Medion 4400 on ihan eri boxi.
- oiekassa
sekoittaa kirjoitti:
Medion 4200 ja Medion 4400 mallit keskenään. Meinaan kun Medion 4200 on sama laite kuin Salora 620 ja Fnlux 620, kun taas Medion 4400 on ihan eri boxi.
tosiaan sekoitin mallit,minulla on Medion 4200 Salora merkkisena..sorry.
- jsjsjsrj
Itse en ole huomannut puutteita. Mitä sitten pitää puutteina on toinen juttu.
Hyvin on pelittänyt. Ylivoimaisesti paras medioneista. Todella helppokäyttöinen ja kätevä kaukos. - tuolta lukemassa
käyttäjäkokemuksia. http://www.dvdplaza.fi/forums/forumdisplay.php?f=102
Lue myös Finnsat FSC7200 ja Finlux DVB-C 650 jutut, nuo on meinaan samoja vehkeitä kuin 4400.- Laitenimet vaihtuvat
Niin mikä 4400?
- löytyy
Finlux 650 mikä on sama laite.Erittäin hyvä laite mutta ehkä kannattaa ostaa Medion merkkisenä niin silloin saat 2 vuoden takuun tässä Finluxissa "vain" vuosi.
- Frankie
En tiedä myykö joku muukin kuin Gigantti tuota Finluxin 650-mallimerkillä, mutta Gigantissa ainakin kahden vuoden takuun sille antavat.
- ostin
Frankie kirjoitti:
En tiedä myykö joku muukin kuin Gigantti tuota Finluxin 650-mallimerkillä, mutta Gigantissa ainakin kahden vuoden takuun sille antavat.
ja takuu oli 1 vuosi tosin laite oli "B" tuote eli asiakaspalautus ja sein sen pikkasen halvemmalla..ehkä siinä lienee se syy miksi sain 1 vuoden takuun.
- lithobius
miten voin kytkeä medion 4400 pvr :n view soniciin. riittääkö hdmi kaapeli mitä?
- 1+18
Eipä taida Medionissa olla HDMI:tä,kyllä scart taitaa olla paras vaihtoehto?
En tarkistanut asiaa käyttöohjeesta,mutta kun on noinkin vanha laite? - toivon apua
Meillä medion MDC4400 PVR meni yhtäkkiä pimeeksi, lienee tyyppivika virtapuolella. Löytyykö jostain tarkat korjausohjeet? Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216772Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235403- 1152555
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152026Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361753Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111983- 59947
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28857Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43853