JEEEEEEEEEES!!!
LORDI VOITTI !!!
:)))))
"BEAUTIFUL
27
1399
Vastaukset
- hyvät pojat!!
ei liene muuta uutista!
- torille ?
ja VOITTOON !
- we invincible
ei liene muuta uutista!
- enempi pojoja
ahahahahahaahaahaaahbuuhbuhahah
- VAAAAAAI ???
lintuset sirittävät oksillaan,
joita jo SAHATAAN !!!!!!!
- YHTEISHENKI
;// aivan tässä he..her...herkistyy ..yhyyy
- ihan herkistyy
tämmösestä Puttaansuun pojan joiuista.Hyvä!,Tämän kunniaksi korkkasin vana tallin pullon,jonka olen hakenut Tallinnasta vuosi sitten.Kilometrejäkin kertyi bussissa silloin pitkälti toista tuhatta.Nyt on pullon aika.Huraa!
- Laaailaa....
ihan herkistyy kirjoitti:
tämmösestä Puttaansuun pojan joiuista.Hyvä!,Tämän kunniaksi korkkasin vana tallin pullon,jonka olen hakenut Tallinnasta vuosi sitten.Kilometrejäkin kertyi bussissa silloin pitkälti toista tuhatta.Nyt on pullon aika.Huraa!
ja Laaaaaaailaaa löi Leeeeeilaaa...
tunturissaaaaaa ... ?
- satutäti ¤
ja mulla oli vain kolme oikein lotossa. Hyvä että ees joku voitti. ;))
En seurannut koko viisuja muuten kuin tuloslaskennan saunalla äsken. - Vaan kaikille
Hihhuleille. Siitäs saitte te ja kaiken maailman moralistit. Ei pelkkä ulkoinen ilmiasu tee kenestäkään kenenkään palvojaa tai vastustajaa. Mikä on se taho, joka jostain hevimusasta tai lateksista ottaa herneen nenään. Heikkoja ovat ne, sanon mä. Hyvä Lordi ja muut rovaniemeläiset kannattajat. Me tullaan kylään. Terveisiä myös Ylen ennakkoluulottomalle euroviisuraadille. En itse kyllä uskonut monsterirokin menestykseen, mutta olen vilpittömän onnellinen viisuvoitosta.
- Tais..
..olla vain yksi Rovaniemeltä, noista Lordin jäsenistä? kun muut ei saa tonttia sieltä.
Eli hän on Rovaniemeltä. Mr. Lordi" - vocals (Tomi Putaansuu) muut kun on eteläsuomalaisia.
- irmi
ikävä kyllä en ole suomalisena ylpeä huono kappale ............ mitä ikinä
- Lordin voittoa
ja ennenkaikkea aika JÄLKEEN voiton,,,,,??
; / aaah mitä olemmekaan saaneet olla todistamassa, ... - sitroen.
Lordin voittoa kirjoitti:
ja ennenkaikkea aika JÄLKEEN voiton,,,,,??
; / aaah mitä olemmekaan saaneet olla todistamassa, ...alas menneet euroviisut, niin esittäjät kuin tuomaritkin. Mokomaa Roska-Roopejen örinää en kyllä viitsi kuunnella. Naapurin sikalastakin kuuluu mukavampia ääniä eikä ulkonäkökään ole luotaantyöntävä. Hajusta en tiedä, lorttien hajua ole joutunut nenääni vetämään.
- TUSINATAVARAA
sitroen. kirjoitti:
alas menneet euroviisut, niin esittäjät kuin tuomaritkin. Mokomaa Roska-Roopejen örinää en kyllä viitsi kuunnella. Naapurin sikalastakin kuuluu mukavampia ääniä eikä ulkonäkökään ole luotaantyöntävä. Hajusta en tiedä, lorttien hajua ole joutunut nenääni vetämään.
tai taustamusiikkia
Sinun täytyy istua alas
kuunnella
miettiä sanoja
eritellä ääniä
antaa ulkoisten ärsykkeiden hivellä
silmiäsi
Lordin lavasäteilyn viedä
ei tämä ole mitään lauantaitanssien pyörähtely
taustamusiikkia
tai melankolian itkuvirsi
EI
vaan
ROHKAISEVAA !
VOIMAA UHKUVAA !
JOTAIN PROTESTIA !
UUTTA ERILAISTA !
ASETTAA ARVOMAAILMALLE KYSYMYKSIÄ !
....
- jutut
Meiltä puuttuu vielä astronautti, Oscar-palkinto ja ydinase.
- loppui ikuinen nöyryytys
hienoa, hienoa, vaikkei kappale nyt sinänsä olekaan minun (eikä ehkä monien muidenkaan) makuun. Hyvä Suomi, hyvä rovaniemeläiset
- vuoden kuluttua !!!
JEEEEEE !!!!!!!
- Ekitalo
..lappia juuri missään asiassa ei urheilussa ei musiikissa ei politiikassa ei matkailussa ei auringossa ei tulvissa ei töissä vaikka Lordi ei ollutkaan minun suosikki enkä kuuntele tuollaista musiikkia koskaan.
- LÄÄNIÄ !!!
majoittaa...hmm..hmm
kunhan ei tuisku yllätä - kuunnella
mitään progee, aina voi laittaa taunopaloa, tahdonolla sulle hellä videon kera soimaan ja heinäkuussa rientää tangomarkkinoille kaduille vänkäämään tankoa tuulipuvussa. Ahh, niin ihanaa.
- salakaataja
, paljasta pintaa ja silleen.
Vittu, että hienoa!- ELÄYTYMISTÄ !
mahtoi esiintyjillä olla lämmin/kuuma/...
asujensa kahleissa ??
;D - KARISMASTA
sitäkin löytää !!!!!!
;))))( oletan, olevani NAINEN ) ;))))
- Alexia
Kyllä vain niin on, ystävät, että Lordin voitto vain voimakkaasti vahvistaa sitä tosiasiaa, että euroviisut ovat aikoja sitten ajautuneet täysin raiteiltaan ja tämä spektaakkeli oli sitten lopulta kaikkien aikojen pohjanoteeraus viisujen yrityksille "nousta" haudastaan! Hahhah!
Viisut pitää vain kuopata - se ei enää kerta kaikkiaan toimi. Sen ovat huomanneet kaikki, jotka äänestivät tätä Lordin makoisaa jättifloppia. Onhan se jo niin kaukana kulttuurista, taiteellisuudesta ja musikaalisuudesta, että kauemmas tuskin enää pääsee! Ei oikein muuta voi kuin nauraa meille - voihan meitä! ;D Ollaan niin ylpeitä, niin ylpeitä tästä Suomalaisuudestamme! ;D. Kyllä me totisesti olemme aitoa Turhapurokansaa!
Surkuhupaisalta ja samalla terävältä vihjaisulta kuulosti Nana Mouskouri'n pieni, tyylikäs vihje äänestäjille: "Muistakaa, että jokainen artisti edustaa oman maansa kulttuuria". Hahahh! ;DD Greit! Hyvä Suomi....;D
Itse en kävele rinta rottingilla tämän voiton takia, mutta kyllä naurattaa moinen meininki - että voitto tuli sitten viimeinkin! Ja oikein roppakaupalla. Ilmiselvästi kaikki äänestäjät olivat sitä mieltä, että tylsät viisut ovat ajautuneet mahdottomaan tilanteeseen ja ainoastaan tämä iljettävä hevibändi antoi viisuille tarvittavan kuoliniskun!
Tämän jälkeen ei enää mikään viisu ole mitään! On sitten Helsingissä viisujen lopulliset, iloiset hautajaiset paikallaan. Lordi seremoniamestarina. Tervetuloa euroviisujen viisuhautajaisiin kaikki, ensi vuonna... ;D Suomi maksaa!!- vaikutuksen
viisuista henkivä ilmapiiri,
pyrkimys "yhteisen sävelen" löytämiseen
ja kai tämä muodostui Suomen biisin vahvuudeksi
kun se pystyi nousemaan erilaisten ristiriitoja henkivien kappaleiden yläpuolelle - vielä2
omaa ja omituista... ;D
olen käsittänyt, niin, että viisujen kategoriaa oltas syytetty niiden epäkiinnostavuudesta,
eli Lordi toi "haasteen" myös tälle asialle
eihän niitä voida kuopata juuri nyt, vaan nyt alkaa MUUTOksen JA ROHKEUden aika
Kulttuuria.... Suomi taitaa diplomatian, small talkin:in ja erilaisuuden kanssa joustamisen taidot
mielestäni Lordin kappale ei välttisti ollut VASTAUS vaan haasteellisesti esitetty..."heitto"
ainakin se kykeni nousemaan esimerkiksi poliittisten kysymysten yläpuolelle,
tuosta paljon puhutusta sanoituksestaankaan ei kyllä saa otetta uskonnollisessakaan hengessä,
koska mielestäni siellä vilahtaa sellainenkin lause jotenkin; " ....pitäkööt uskonsa..."
ja kutsu on siis musiikillisen piirin, hevirocin
kannattajille ;D
kutsun voi siis ottaa vastaan, ken haluaa...
ajattelin vielä musiikillisesta puolesta,
täydellisenä "maallikkona" en voi puhua muuta kuin omasta ja intuitionaalisesta ;D mieltymyksestäni,,,,mutta onhan siellä MAHTAVAA
ÄÄNIALAA !!!
E N M U U T A S A N O !!!!!!!
Maksajista ja hyötyjistä voidaan olla montaakin mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883