äänenlaatu ja lähteekö painetta yhtään tuommosella: http://www.autostudio.fi/product_info.php?cPath=21_44_45&products_id=1207 pyöriikö paineessa lähellekkään samoissa luokissa esim jonkun Peerless r.12 kanssa tai spl dynamics v-12s4. Äänenlaatu on kyllä ykkönen en halua semmoista pörinä bassoa joka pumputtaa samalla taajuudella kokoajan, mutta kyllä sitä painettakin saisi lähteä jonkunverran
Subbari
onko hyvä
3612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ymmärrä tätä paine juttua. Mikä tällainen muotisuuntaus oikein on? Onko se joku puhekielen sana, joka tarkoittaa jotenkin äänentasoa, laatua tms.?
Siis jos haluaa pellin rämisemään, niin ymmärrän, mutta mutta... Onko tämä pellin helistely näin suosittua?
Enkä oikeasti ymmärrä, joten jos joku viitsii valaista, niin kiitoksia jo etukäteen.
Fasca/emma Järjestää ÄÄNENPAINEKISOJA JA KYSE EI TODELLAKAAN OLE MISTÄÄN "pellinrämistämisestä"!!!! Maailman ennätys äänenpaineessa on lähemmäs 180db ja se rupeaa olemaan jo "AIKA" paljon =)
oikein koteloituna ja asennettuna ihan OK subi.
Helpommin painetta ja jytinää saat peerlesin R12 subilla..
Tai Rainbow Hammer, siittä positiivisia kokemuksia löytyy paljon.