kapea kuva netissä

eli sivusto on kapea uuden läppärin ruudulla,molemmilla reunoila on noin 6 cm tyhjää tilaa,kun vanhalla koneella sivu täytti koko näytön.laajakaistan sijaan voidaan puhua kapeakaistasta.käyttöj.on xp home ja näyttö 15,5".lieneekö tähän mitään tehtävissä jotta kuva laajenisi.
3285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vetää hiirellä / nuolella kuva reunoihin kinni.. siis jos on normaali kuvasuhde..

Äänestä
  • vaikka pohja on samanvärinen kuin aukioleva sivu,teksti ym. muu on noin 20 cm leveä vain

    Äänestä

  • reca kirjoitti:

    vaikka pohja on samanvärinen kuin aukioleva sivu,teksti ym. muu on noin 20 cm leveä vain

    laitas linkki niin voi kattella sitä onkelmaa lähemmin..

    sivu voi olla määritelty kiinteälevyiseksi, eikä skaalautumaan näytön koon mukaan.
    -se sopii vanhan koneesi näytölle justiin, mutta uuden koneesi isompi näyttö jättää tyhjät tilat reunoille, koska sivua ei ole suunniteltu skaalautumaan vaan se näkyy samanlevyisenä, näin epäilisin.
    -internetselaimellahan ei luonnollisesti ole oikeutta muokata nettisivuja (muutamaa poikkeusta lukuunottamatta), joten hiirellä et voi siirtää sivun reunoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reca kirjoitti:

eli sivusto on kapea uuden läppärin ruudulla,molemmilla reunoila on noin 6 cm tyhjää tilaa,kun vanhalla koneella sivu täytti koko näytön.laajakaistan sijaan voidaan puhua kapeakaistasta.käyttöj.on xp home ja näyttö 15,5".lieneekö tähän mitään tehtävissä jotta kuva laajenisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu