Ensimmäinen

kokemuksesi

Millainen oli ensimmäinen kokemuksesi samaa sukupuolta edustavan kanssa? Esim. suudelma, muu läheinen kontakti... Kumpi teki aloitteen ja miten? Kuinka reagoitte tai mitän hän reagoi tapahtuneeseen? Mitä tapahtui tämän jälkeen, alkoiko tapahtuneesta suhde vai menikö välit vaikeaksi?

8

2383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin hellää

      Minun muistoissani ensimmäinen suudelma naisen kanssa oli ihana, pehmeä ja hellä. Ystäväni oli tuolloin hieman yli kolmikymmppinen, minä hieman alle. Olimme humaltuneet ja eksyimme hyväilemään toisiamme.

      Tapahtuneesta alkaa olla parikymmentä vuotta.Vielä tänä päivänäkin joskus istuessamme iltaa toistemme luona, saatamme hyväillä ja suudella toisiamme. Hellyytemme ei ole kadonnut minnekään, vaikka elämämme onkin erilaista kuin silloin ennen. Kuitenkaan emme ole koskaan rakastelleet.......vielä;)

    • Summer kisses

      Samoissa kuvioissa yhden kesän liikkunut tytsy tuli yöllä kaupungilla pussaamaan. Ensin poskelle ja siitä suoraan huulille. Tätä tapahtui sinä kesänä muutaman kerran, mutta sitten hän vain lopetti yhteydenpitämisen (ilman mitään varsinaista syytä.) Joskus puhuimme kautta rantain että haluaisimme olla toistemme kanssa yhdessä, mutta tilanne päättyi kiusaantuneisuuteen ja hiljaisuuteen aina lopulta. Ilmeisesti kumpikaan ei ollut valmis olemaan julkisesti sitä, mitä on.

      Aina sattumalta tavatessamme vielä nykyäänkin hän on ystävällinen, mutta täysin passiivinen itse pitämään yhteyttä, joten en ole itsekään enää aikoihin viitsinyt yrittääkään.

    • nainenxxl

      kuinka murrosiässä pikku kännissä suutelin ystävääni, se oli kiihottavaa ja ihanaa. Seuraavan kerran suutelin naista vasta kolmekymppisenä ja silloin se vasta upeaa olikin. Päädyimme rakastelemaankin, sekin oli kokemus vailla vertaa.

      • Ihanaaaw

        Olen vasta huomannut että minulla on kiinnostusta naisiin. (olen naimisissa oleva nainen). Olisitko ystävällinen ja kertoisit miten rakastelu naisen kanssa toimii? Ei tarvitse mennä yksityiskohtiin (sekin olisi ihanaa kuultavaa), mutta haluasisin tietää että mitä yleensä kuuluu naisten rakasteluun. Voi kun voisin kokea sen joskus itsekin. Elämä on vielä edessä ja jos joku teistä rakkaista ihanista naisista joskus ehdottaisi minulle jotakin, olisin myyty!;) En varmaan voisi kieltäytyä 'naisten kivasta'!!!


      • nnnnainen
        Ihanaaaw kirjoitti:

        Olen vasta huomannut että minulla on kiinnostusta naisiin. (olen naimisissa oleva nainen). Olisitko ystävällinen ja kertoisit miten rakastelu naisen kanssa toimii? Ei tarvitse mennä yksityiskohtiin (sekin olisi ihanaa kuultavaa), mutta haluasisin tietää että mitä yleensä kuuluu naisten rakasteluun. Voi kun voisin kokea sen joskus itsekin. Elämä on vielä edessä ja jos joku teistä rakkaista ihanista naisista joskus ehdottaisi minulle jotakin, olisin myyty!;) En varmaan voisi kieltäytyä 'naisten kivasta'!!!

        Mixet muka voisi kokea rakastelua naisen kanssa, jos haluat? yritän itse muistella aikaa ennen naisia elämässäni... varmasti minäkin ajattelin jotenkin noin kuten sinäkin: "haluaisin tietää, mitä rakasteluun kuuluu". Voi hyvänen aika! Siihenhän kuuluu juuri sitä, mitä halutaan. Erona heterorakasteluun mielestäni on hellyys, pehmeys, ymmärrys, rytmi, kauneus... Rohkeutta!


    • HämäräKohde

      Ysiluokalla silloisen parhaan ystäväni kanssa olimme diskossa kaupungissa, kaikki porukassa mukana olleet muut ihmiset oli jonnekin hävinneet. Himin join me in death alkoi soida ja juontaja sanoi, että tätä voi tanssia sitten nopeana tai hitaana kappaleena. Ystäväni kysyi, että tanssitaanko hitaana, ja niin me tanssimme. Paria päivää myöhemmin totesimme rakastuneemme ja suutelimme ja aloitimme seurustelun...*nostalgiaa*
      seurustelu loppui, mutta kyseinen ihminen on nykyään rakkain ja parhain ja läheisin ystäväni, jonka menettämistä ei ikinä tarvitse pelätä.

    • aelita

      pussailtiin ystävän kanssa. se ei johtanut mihinkään, paitsi että meistä tuli parempia ystäviä.

    • leirillä suudelma.Edelliselläkin leirillä molemminpuolista ihastusta ja ujostus söpöilyä.
      Sitten kävi niin että helteisenä heinäkuun aamuna menin rantaan uimaan,pian hänkin saapui paikalle.Kun mä tulin uimasta,hän halasi ja antoi suudelman,se on edelleen ihana muisto:)
      Pussailimme uudemmankin kerran leirillä,ja sitten leiri loppui.Emme tavanneet pitkään aikaa hänen asuessaan kaukana toisella paikkakunnalla,kun sitten tapasimme,oli taas sama ujostus söpöily...
      Se oli semmonen se teini ihastus,en enää tiedä missä hän asuu,enkä muutenkaan kuule hänestä.Mutta oispa hauska nähdä vuosien jälkeen,vieläkö ujostus söpötyttäisi:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      66
      4002
    2. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      15
      2117
    3. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      10
      1894
    4. Olen parasta a-luokkaa

      Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge
      Sinkut
      36
      1244
    5. 27
      1209
    6. Se mua jotenkin harmittaa

      Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et
      Suhteet
      11
      983
    7. Shakki ja matti

      Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit
      Ikävä
      71
      837
    8. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      43
      829
    9. Tuntuu että sulla on uusi ihastus

      Toivottavasti vain harhailen.
      Ikävä
      40
      731
    10. Peuran liikenne ajovaloissa

      Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup
      Ähtäri
      24
      684
    Aihe