Löytyykö muita Tampereelle hakevia? Mitä pidätte pääsykoekirjasta? Viikko enää aikaa kokeeseen, mitä olette jo tehneet ja kuinka aiotte opiskella nämä viimeiset päivät?
Itse olen lukenut kirjan läpi 2 kertaa kokonaan ja kerran vain tekemäni alleviivaukset. Muistiinpanoja löytyy paljon niin tietokoneelta kuin käsinkirjoitettuna. Silti on olo, että enemmänkin olisi voinut tehdä :/ Nyt kertausta vain tämä loppu aika.
Itse olen lukenut kirjan läpi 2 kertaa kokonaan ja kerran vain tekemäni alleviivaukset. Muistiinpanoja löytyy paljon niin tietokoneelta kuin käsinkirjoitettuna. Silti on olo, että enemmänkin olisi voinut tehdä :/ Nyt kertausta vain tämä loppu aika.
Vastaukset 5
Vanhimmat
-vetti! Vielä viikko aikaa! Sehän on perinteisesti kaikkein tehokkainta lukuaikaa. :)Viimeisinä parina päivänä vähän himmausta ja pääsykoepäivänä ei enää lukemista (se väsyttää mieltä itse kokeeseen). Kun nyt vielä lukee hyvin, niin ei tarvitse jeesustella pääsykokeen jälkeen että paremminkin olisin voinut valmistautua. Ilman muuta kannattaa jaksaa vielä jokunen päivä perehtyä kirjaan. Ja kun on vain yksi kirja. Varmasti sen osaavata kaikki tosissaan hakevat. Kuitenkaan paniikin ei saa antaa vallata alaa. Perusteellinen lukeminen ilman kiirettä edetä ja ajattelu samalla ovat avain onnistumiseen. Sinä ainakin olet valmistautunut, kun kerran tietokoneellasikin on muistiinpanoja. Ei siis hätää viimeistä kertausta vaille on työsi. Mutta loppuun asti kannattaa valmistautua. Helppoa ei tuo ole.
Onnea tosikoitokseen!!!
mikä se kirja muuten oli
Kiitoksia kannustuksesta! Ei pitäisi ajatella että ENÄÄ viikko aikaa, vaan VIELÄ viikko aikaa. Monta tuntia käyttää hyödyksi ja kerrata kokeeseen.
Hyviä kertaamis vinkkejä?
päätin jopa satsata kyseiseen kokeeseen ja kirja on luettu jo 8 kertaa ajatuksella läpi. Nyt kyllä pitäisi olla tiedot huippu suoritukseen...toivotaan parasta..
8 lukukertaa kuulostaa hyvältä, mutta oletko sen lisäksi tehnyt muistiinpanoja yms.?