Löytyykö muita Tampereelle hakevia? Mitä pidätte pääsykoekirjasta? Viikko enää aikaa kokeeseen, mitä olette jo tehneet ja kuinka aiotte opiskella nämä viimeiset päivät?
Itse olen lukenut kirjan läpi 2 kertaa kokonaan ja kerran vain tekemäni alleviivaukset. Muistiinpanoja löytyy paljon niin tietokoneelta kuin käsinkirjoitettuna. Silti on olo, että enemmänkin olisi voinut tehdä :/ Nyt kertausta vain tämä loppu aika.
Historia, Tampereen yliopisto
5
360
Vastaukset
- kyllä!
-vetti! Vielä viikko aikaa! Sehän on perinteisesti kaikkein tehokkainta lukuaikaa. :)Viimeisinä parina päivänä vähän himmausta ja pääsykoepäivänä ei enää lukemista (se väsyttää mieltä itse kokeeseen). Kun nyt vielä lukee hyvin, niin ei tarvitse jeesustella pääsykokeen jälkeen että paremminkin olisin voinut valmistautua. Ilman muuta kannattaa jaksaa vielä jokunen päivä perehtyä kirjaan. Ja kun on vain yksi kirja. Varmasti sen osaavata kaikki tosissaan hakevat. Kuitenkaan paniikin ei saa antaa vallata alaa. Perusteellinen lukeminen ilman kiirettä edetä ja ajattelu samalla ovat avain onnistumiseen. Sinä ainakin olet valmistautunut, kun kerran tietokoneellasikin on muistiinpanoja. Ei siis hätää viimeistä kertausta vaille on työsi. Mutta loppuun asti kannattaa valmistautua. Helppoa ei tuo ole.
Onnea tosikoitokseen!!! - h-m-h
mikä se kirja muuten oli
- mina
Kiitoksia kannustuksesta! Ei pitäisi ajatella että ENÄÄ viikko aikaa, vaan VIELÄ viikko aikaa. Monta tuntia käyttää hyödyksi ja kerrata kokeeseen.
Hyviä kertaamis vinkkejä? - zeii
mina kirjoitti:
Kiitoksia kannustuksesta! Ei pitäisi ajatella että ENÄÄ viikko aikaa, vaan VIELÄ viikko aikaa. Monta tuntia käyttää hyödyksi ja kerrata kokeeseen.
Hyviä kertaamis vinkkejä?päätin jopa satsata kyseiseen kokeeseen ja kirja on luettu jo 8 kertaa ajatuksella läpi. Nyt kyllä pitäisi olla tiedot huippu suoritukseen...toivotaan parasta..
- mina
zeii kirjoitti:
päätin jopa satsata kyseiseen kokeeseen ja kirja on luettu jo 8 kertaa ajatuksella läpi. Nyt kyllä pitäisi olla tiedot huippu suoritukseen...toivotaan parasta..
8 lukukertaa kuulostaa hyvältä, mutta oletko sen lisäksi tehnyt muistiinpanoja yms.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883