Olemme olleet poikaystäväni kanssa yhdessä jo pitkän ajan.Edelleenkin rakastan häntä. Mutta ongelmia on esiintynyt rakastelun aikana. Haluan häntä kovasti,mutta en vaan kostu. Mikähän voisi olla syy? Olemme keskustelleet hänen kanssaan aiheesta ja hän sanoo että syy ei ole minun,mutta niin vaan tuntuu..Mistähän se voisi johtua ja oisiko siihen apua? Kiitos vastanneille!
kuivahko
nainen..
2376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tiedän, miten kurjalta tuntuva asia tuo on. Minulla on sama ilmiö, ollut oikeastaan aina. Uudessa suhteessa kaikki toimii hienosti, mutta sitten alkaa jossain vaiheessa se hiipuminen ja värkit ei tule mukaan, vaikka mieli olisi millainen.
Ja hyviä neuvoja satelee gynellä yms., esileikin tärkeydestä etc. Vaan kun se ei asiaa helpota. Ja olisi niin tärkeää omalle itselle kun se halu toimisi kuten sen kuuluu.
Mistä johtuu? Minusta, niin minäkin ajattelen. Liukuvoiteet on keksitty, mutta se EI ole sama asia.
Mulla on sama ongelma, halut on suuret, mutta kroppa ei oikein ole mukana vaikka miten lämmittelis.. Olen tullut siihen tulokseen, että minun kohdallani ehkäisypillerit aiheuttavat tämän kuivuuden, koska ilman pillereitä kostun ihan jo alkumetreillä.. ;)
Jos siis syöt pillereitä tai käytät muuta hormonaalista ehkäisyä, niin lopeta niiden käyttö muutamaksi kuukaudeksi ja seuraa tilannetta. Poikaystäväsi varmasti ymmärtää, että silloin täytyy suojaksi valita kondomi.