mitä mieltä näistä nimistä
Inka Aurora
Tomi Oliver
Miko Kristian
Samu Valtteri
Olemme miettineet tytölle myös nimeä Kira, mikä sopisi toiseksi nimeksi?
miltä kuulostaa?
6
369
Vastaukset
- Aurora on
hyvä, poikien nimistä en pidä
Kiiralle toiseksi nimeksi Karoliina - sisiliskosisko
Kaikki ihan ok nimiä, Inka ja Kira ois tosi kivat nimet sisaruksille. Samu ja Miko on kans hyviä, miksei se Tomikin siinä menettele.
Toisilla nimillä ei niinkään väliä - ateisti20
Kiira kuin Kira, jos sukunimi on suomalainen.
- ...
...
- Täti
Inka Aurora on mielestäni parempi kuin Kira (ja Kirankin kirjoittaisin kahdella iillä). Ki(i)ran toiseksi nimeksi kävis vaikka Amanda, Linnea, Ellen tai joku muu pehmeä nimi.
Poikien nimeksi ehdotan muita lyhyitä nimiä, esim. Jose, Eemi, Eeka, Asmo, Elmo, Tatu, Panu, Mano/Manu, Rene, Atte tms. - Auroora
Inka Aurora on ihan kivan kuuloinen nimi, tosin kirjoittaisin Aurooran pitkällä oolla jos olette suomenkielisiä ja nimi lausutaan niin.
Tomi ja Oliver ovat minusta liian "erityylisiä", esimerkiksi Tommy Oliver tai Tomi Olavi ovat parempia "pareja". Näistä valitsisin ehdottomasti jälkimmäisen!
Mikosta en niin välitä, perinteinen Mikko on yksiselitteinen ja jämpti. Kristian on kaunis.
Samu Valtteri on mukava nimi.
Kirasta en välitä, varsinkin jos se lausutaan "kiira". Tulee kiirastuli mieleen... Lyhyellä iillä lausuttuna taas mielleyhtymä on kireä. Jokin k-alkuinen tai pehmeä klassinen nimi (esim. Kristiina, Helena) sopisi Kiran/Kiiran toiseksi nimeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996174
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993072Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262135Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?881053Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784