Marcello keittiön ovi haussa

Olen vaihtamassa asuntoa ja tarvitsisin -89 malliseen Marcello keittiöön muutaman oven. Jos sinulla on menossa vanha Marcello remonttiin niin laita viestiä palstalle, niin otan yhteyttä. Kaapin ovet ovat holvikaarella ja ovat mielestäni umpitammea . Muut kuin aivan samat ovet ei sitten kiinosta. Vertaillaan ovia jos jotain löytyisi.
2866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyseisen ovimallin nimi taisi olla Lordi....
taitaa tulla googlaamalla jotain ihan muuta,kuin kalusteisiin liittyvää...

Äänestä
  • Lordi ovea on aikanaan tehnyt Josadoorin ovitehdas Kangasniemellä. Ovat valmistaneet aikanaan myös muitakin konkurssiin menneen Marcellon ovia. Nykyisin laitos kuuluu Hahle-konserniin. Kannattaa kysyä sieltä. Yleensä vanhoihin arvostettuihin merkkeihin saa vuosienkin jälkeen täydennystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kla kirjoitti:

Olen vaihtamassa asuntoa ja tarvitsisin -89 malliseen Marcello keittiöön muutaman oven. Jos sinulla on menossa vanha Marcello remonttiin niin laita viestiä palstalle, niin otan yhteyttä. Kaapin ovet ovat holvikaarella ja ovat mielestäni umpitammea . Muut kuin aivan samat ovet ei sitten kiinosta. Vertaillaan ovia jos jotain löytyisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu