ALERT!

Pörssi rommaa!

Raha pakenee kiinteistöihin! Vuosi 2000 on taas täällä! Ja tuhnuilla asuntorahat kiinni pörssiosakkeissa! Missäs me nyt nukutaan, isi?ALERT!

2

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vuokraklimppi

      Älähän poikaseni hermoile, täällä siltojen alla on ihan lämmintä näin kesän korvilla. Äitisi oli aika tiukkapipoinen kun kyllästyi odotteluun jo kolmen vuoden jälkeen, mutta sinä poika et ole minua pettänyt. Äitisi elämä lienee kurjaa sen omistusasujakeekoilijan kanssa. Me odotamme täällä I H A N R A U H A S S A että asuntojen hinnat romahtavat. Tällä kertaa olen ihan varma että kohta romahtaa. Kalastapas Japi vähän ruokaa meille tuolta sillalta.

    • N.Y.T !

      Talouden fundamentaalit ovat kunnossa, firmat takovat voittoa, toisin kuin -00.

      Normaalia, että nähdään korjausliikettä toisinaan, nyt on tultu alas sellaisella vauhdilla, että suunta on jälleen ylös - se ei vain näy vielä tilastoissa.

      Kesällä kauppa on hiljaista kuten aina, syksyllä mennään taas ja lujaa ylös. Tänään OECD ilmoitti talouskasvun kiihtyvän, myös inflaation, joka osaltaan jarruttaa kurrsikehitystä.

      Sigma: Tili tehdään ostovaiheessa - N.Y.T !
      Suositukset: UPM-Kymmene, KONE, Tietoenator, Nokia, Rautaruukki, Elcoteq, Nordea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      19
      2815
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2631
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      24
      2343
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1163
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe