Olemme tässä harkinneet Bulgariaan lähtöä kun näkyy olevan äkkilähtöjä halvalla pitkin kesää... Joten, onko sunny beachin lähistöllä mitään näkemistä ja tekemistä itse rannan lisäksi? Onko joitakin hyviä retkikohteita? Luulen ettemme viihdy viikkoa pelkästään rannalla makoilemassa...Onko siellä miten rauhallista/rauhatonta kun taitaa olla nuorten suosima bilepaikka?
Kertokaas näkemyksiänne! =)
Onko Bulgariassa
7
1528
Vastaukset
- kysyä...
Onko lähistöllä snorklaus mahdollisuutta ja onko mustassa meressä miten näkemistä?
- pinico
Sunny Beachillä, alue on turisteille rakennettu lomakylä. Pitkä hiekkaranta löytyy, ja 160 hotellia rannan vieressä ja kauempana =)
Mutta 5 kilometrin päässä on Nessebarin kaunis kaupunki, sinne pääsee näpsäkästi minijunalla joita kulkee tiheästi aamusta iltaan. Tosin Nessebar on myöskin turistien täyttämä alue, myös Bulgarialaiset tykkäävät lomailla siellä, erityisesti elokuussa. Nessebarissa on kuitenkin kauniita vanhoja rakennuksia, mukavia ruoka-ravintoloita, ja paljon shoppailumahdollisuuksia, kyllä siellä pari päivää sujuu mukavasti varmaan ihan kenellä tahansa...! - lopuu ihan
näinä viikkoina.
- pettynyt
ihan jees paikka mut ei kannata ottaa mitään kortteja mukaan,mul oli visa elektron ja nostin sillä rahaa ja hävis yli 300e. eli kortti kopsattiin ja vietiin rahat.. muuten oli lämmin ja kiva paikka..
- 588
Eipä siellä ole mitään nähtävyyksiä muuta kuin meri ja Nessebar, joka oli kuumalla ilmalla läkähdyttävä.
- kukaan luule
tosissaan, että turistirysässä on nähtävyyksiä ?
kysyjä tarkoitti varmaan paikkoja niitten ulkopuolella ?
- edes pysty
selaamaan satoja viestejä etkä etsimään cooglesta miljoonista hakusanoista bulgariasta mitään ?
mihin nyt sitten kuvittelet meneväsi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067492
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1045274Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253471Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3531515Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?571330