teistä tänne kirjoittavista sijaisvanhemmista kuuluu Perhehoitoliittoon?
Itse kuulun, mutta en ole erityisen aktiivinen jäsen:
Kuinka moni
8
514
Vastaukset
- lopettaa hommasi,
sen verran tylyjä vastauskesiivay olleet.
- entinenkielo
joku on rekisteröinyt kielo-nimimerkin.
Oletko koskaan kuullut sananlaskua: Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan?
- reservi
minä kuulun, eikä minunkaan vastaustyylistäni pidetä. vastuun perääminen ja hymistelyn kieltäminen kun on kovaa toisille.
- Sijaisäiti kolmelle
Perhehoitoliiton jäseniksi liityimme puolisoni kanssa vuonna 1997.
En ole ollut erityisen aktiivinen, mutta olen sentään muutaman kerran osallistunut yhdistyksemme vuosikokoukseen ja joihinkin tapahtumiin ja koulutuksiin. - Kummamamma
En myöskään ole aktiivijäsen.
- sijaisäiti 4kertaa
liityin heti kun ensimmäiset lapset muuttivat meille.En ole aktiivi.Hyvä lehti tulee muutaman kerran vuodessa.
- Sijaisäiti(alkuperäinen)
sijaisäiti 4kertaa kirjoitti:
liityin heti kun ensimmäiset lapset muuttivat meille.En ole aktiivi.Hyvä lehti tulee muutaman kerran vuodessa.
Meillekkin tulee lehti, ollaan kuuluttu jo kauan.
Olisikin mukavaa, jos tuolta liitosta taas syksyllä tulisi asiantuntija tänne, aina silloin, kun hänelle sopii, vastaileen meen kysymyksiin, ja muutenkin.
- alustalähtien se on
ollut kuin velvollisuus olla mukana. Olemme aktiivisti mukana. Eli tavataan varmmaan eri tilanteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396