Elän hirveässä pyöräkuumeessa! Helpotukseksi olen katsellut BMWR1150R vm-02. Olisin kuullut mielelläni mielipiteitä kyseisenlaisesta pyörästä? Onkohan mahdollisesti jotain tyyppivikoja jne.?
BMW R1150R
ToroRock
31992
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hyvä yleispyörä asfaltille - käytännössä GS:n katuversio. Oikein pitkälle matkalle ottaisin kuitenkin GS:n tai RT:n. Lastentauteja ei käsittääkseni ole, BMW Boxerin ominaisuuksia kylläkin oikea määrä.
...ajoin 2001-05 uutena ostamallani -01 -mallilla. Oli musta ilman apseja. Yksi vika ilmeni. Takapyörän (ja samalla perän) iso laakeri jysähti 55 tkm kohdalla. Pyörästä johtuneet viat olikin siinä.
Muuten pyörä on kunnon naku. Tehot riittää kohtuudella ja vääntöä on vastaavasti mielestäni ihan riittävästi. Huolto on helppoa ja kulutus kohtuullinen, omassa ajossanI keskimäärin 5,4.
Lisävarusteita on saatavana moneen makuun ja kahdestaan ajo luonnistuu hyvin. Matkustaja saattaisi pitää siitä comfort-satulasta.
Matkapyöränä sitä käytin ja varusteina oli plexi ja kolme isoa laukkua. Kaukaisimmat paikat oli Kreikka ja Ural-vuoristo.
Rocster on ruma.
Sellainen on ollut kolmatta kesää, ja parempaa pyörää saa etsiä.
Nyt mittarissa 44.000 km ja mitään vikoja ei ole ollut. Pyörä kuluttaa bensaa n. 1.5 litraa vähemmän kuin uutena. Eli on sisään ajettu.
Jos hankit R1150R et pety! Soita niin kerron lisää
puh. 041-773 4920