Olen ehkä keksinyt mitä salaperäinen R.A.M tarkoittaa, en voi olla varma, sillä se on niin epä toden näköinen... Regulus Musta. Toista nimeä en tiedä joten en voi olla varma...
R.A.M
6
940
Vastaukset
- fendou
Oletpa nerokas.
En halua olla töykeä, mutta et taida kuule olla ensimmäinen. Tälläkin foorumilla tuo teoria on jo aika puhkikulutettu.- Sugarcube
Tietysti olet ihan fiksu, jos sen ihan itse päättelit. Minä en olisi keksinyt (en kyllä sitä pahemmin miettinytkään), jos en olisi lukenut sitä jostain keskustelupalstalta.
- DayShine
Minusta tuntuu, että se on Regulus Musta. En voi minäkään olla täysin varman, mutta kun ystävän kanssa sitä mietimme, tulimme siihen tulokseen, että sen on oltava Regulus.
- päätin
että se tarkottaa Ronia,Arthuria ja Mollya, eli toisinsanoen Weasleyitä(en oo varma miten toi nimi kirjotettaan...)! Mut oikeestaan mä odotan että Rowling paljastaa sen sitten joskus. ;)
olla mahdollistakoska alkuperäinen versio on R.A.B. ja jos se tarkoittasi Weasleyjä, miksi he eivät ole kertoneet asiasta Harrylle. Eli R.A.M. tarkoittaa jotain muuta. Itse uskon sen tarkoittavan Regulus Mustaa.
- ValkeaMaagi
Kuitenkin se on jotain hyvin hienoa... Rowling on siittä ihana että hän osaa yllättää...!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131053
- 1141046
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20757- 52704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32643ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42608Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482