Meidän collie ei pidä mopon äänistä, onko kellään kokemusta miten saisin sen tottumaan niihin, kaikkeni olen yrittänyt ja kehunut kun ei ole rynnännyt mopon perään, ei tunnu mikään auttavan.
mopo
3
218
Vastaukset
- 0+0+0+
minä aina laitoin koiran istumaan siksi aikaa kun mopo oli mennyt ohi niin koira pysyi rauhallisempana. Pidin sen aina ojan puolella ja juttelin rauhallisesti. Nyt ei reagoi niihin mitenkää , saattaa vain vilkaista jos tulee takaa mutta kävelee täysin rauhassa. Tietysti voit palkita jollain herkulla jos rupeaa sujumaan. Kyllä se siitä.
- luuuuu
meillä sama juttu.. heti jos collieni huomaa et mopo pärähtää käyntiin ihan kauhea räksytys ja juoksis heti perään.. sama juttu joskus imurin kanssa, mut siihen kyllä tottunut jo.. siihen taitaa auttaa vaan siedätyshoito :))
- minde
Meilläkin imuri saa jo olla rauhassa, mut ne mopot, niihin ei tunnu tepsivän mikään. Toivotaan että joskus tottuu niihinkin. Sentään ikää on jo 2 v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880