mitähän

tulee

oltiin tossa viikonloppuna kavereitten kans taloyhtiön grillipaikassa iltaa istumassa. siinä ryypättii ja pidettii vähäm elämääkin välillä. joskus puolenyön aikaan siihe tuli sit joku naapuri valittaan ja aukoon päätään. huitasin tyyppii muutaman kerran päähän ja ajoin sem tiehensä. nyt on sitte tehny rikosilmotuksen ja toine naapuri on todistajana. mitähän tulee ku noita pahoinpitelyjä sun muita jokunen allakin. eiks tässä oo lieventävänä asiana se ku tyyppi tuli ekaks vittuilee. on muutenki sellanen vähän outo ja erikoisen näköne äijä.

3

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en usko

      Jos olette metelöineet ja öykkäröineet pihalla, ja talon asukas on tullut teille siitä sanomaan ja valittamaan ihan aiheestakin, niin sinä menet vetämään häntä turpaan tästä hyvästä...

      Jos tyyppi olisi käynyt sinun päälle ensin, niin kyseessä olisi saattanut olla jonkin sortin itsepuolustus.

      • Samiii

        Just tommonen perustapaus. Yrität ite saada unta ja sit lauma idiootteja meluaa kännissä pihalla. Meet huomauttaan asiasta, niins sieltä käydään kimppuun, vaikka syy koko tapaukseen oli vain ja ainoastaan örveltäjistä. Tekis mieli vetää ympäri korvia niin paljon!


      • mietintämyssy
        Samiii kirjoitti:

        Just tommonen perustapaus. Yrität ite saada unta ja sit lauma idiootteja meluaa kännissä pihalla. Meet huomauttaan asiasta, niins sieltä käydään kimppuun, vaikka syy koko tapaukseen oli vain ja ainoastaan örveltäjistä. Tekis mieli vetää ympäri korvia niin paljon!

        Viittii ees miettiä lieventävänä asianhaarana jos joku tulee valittaan aiheesta mikä on tosi. Tapahtuispa oikeus ja kunnon tuomiot ja henkisestä kivusta ja särystä joutuisit maksamaan vaikka sellaset 300€. Ihan turha ees yrittää lieventäviä asianhaaroja tälläsist jos muutenkin alla pahoinpitelyjä. Eli muutamalla sanalla "KÄRSI PAHOINPITELIJÄ"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2745
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2476
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1579
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      179
      1228
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe