kokoonpano?
AMD Athlon 3700 San Diego
Kingston 2X 1024Mt ddr 400
S939 nForce4
(Asustek) ATI Radeon X1800 XT 512Mt TOP (kellotettu tehtaalla)
sitte nää muut osat (kovis, äänis, asema ym)
toimiiko ylipäätään?
Onko HYVÄ pelikäyttöön? Mitä veikkaatte kuinka monta vuotta menee tulevaisuudessa? Mikä näistä vanhenee eka? Riittääkö prossu jos pelailee esim CoD2:sta tai oblivionia 1280x1024 resoilla ja highillä ei välttämättä HDR:ää?
onko
hyvä
1
225
Vastaukset
- Erkko
Toimii yhteen jos emo on PCI-e väylällä.
On hyvä pelikäyttöön. Menee vaikka 10 vuotta, jos et tahdo pelata uusimpia pelejä. Jos pitää aina olla parhaat grafiikat, niin joudut vaihtamaan näytönohjainta viimeistään vuoden päästä.
Näytönohjain vanhenee ensimmäisenä, koska nykyajan pelit vaativat enemmän siltä kuin prossulta tai muistilta. 2Gb riittää hienosti pelailuun.
Kyllä prossu riittää noihin peleihin.. ne on näyttiksestä enemmän kiinni kuin prossusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733834Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92061Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1351276
- 1121158
- 1131150
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711057Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906