Saritrans Oy

Oliskohan kenelläkään ihan oikeita kokemuksia kyseisestä firmasta? Ei ainakaan missään ole pahasti haukkuja kuullut ja kalustokin näyttäis olevan ihan timmissä kunnossa.

On vaan ollut paikka auki mollissa usein. Olis mukava tietää jotain taustoja ennenkuin alkaa töitä kyseleen...
139727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Naisen omistuksessa..?

Äänestä
  • Jatkunut jo aikaa.

    Äänestä

Onhan sulla terveet vanhemmat (mihin sitä työtä tarvii) kattelee vaan Mollissa että niitä olis.

Äänestä

hyvä työpaikka,jos ei tarvitse paljoa palkkaa
työnjohdon asenteissakin toivottavaa...

Äänestä

nimimerkille Irto Kontti. kalusto onkin ihan kunnossa, mutta palkat on surkeita siihen työmäärään nähden. pyydä kunnon palkka että pärjäät niin sit kaikki on ok.

Äänestä

ihan ok olen siel ny tilit tulee ajallaan ja aika omatoimista ei isäntä paljoon perää kysele jos hoitaa työn hyvin. rahtiri76

Äänestä

työmäärään nähen palkka on ihan paska painaa saat menee minkä kerkee jaksamist ei ees kysytä. vapaa päiviä ei tipu ainostaa kuolema(oma kuolema) on hyvä syy saada puoli päivää vapaaksi.

Äänestä
  • No, tuossahan tekee sitten kohtuu hyvin tiliä. Prosenttitunnit, pyhätyökorvaukset, yölisät, iltalisät ja vapaapäiväkorvaukset juoksee. Vaikka saisi vain tessin tuntipalkan, niin ihan mukavasti tuosta kertyy.

    Äänestä

  • Rettelöitsijä kirjoitti:

    No, tuossahan tekee sitten kohtuu hyvin tiliä. Prosenttitunnit, pyhätyökorvaukset, yölisät, iltalisät ja vapaapäiväkorvaukset juoksee. Vaikka saisi vain tessin tuntipalkan, niin ihan mukavasti tuosta kertyy.

    ne maksaa kilsapalkkaa, yks puoltuttu joka tuolla ajeli jokin aika sitten laski huvikseen kiekoista itelleen tuntipalkkaa niin ei ollut paljoa yli viiden egen.

    Äänestä

Paska paikka ei kannata mennä töihin saa mennä sinne tänne mutta rahaa kuski ei saa tulli juoksee perässä

Äänestä
  • Ketju aloitettu 2006. Edellinen kommentti 2012. Päätit sitten kommentoida nyt. Hohhoijaa.

    Äänestä

Paska paikka mee töihin vaan puoli tuttu kerto että mee vaan raurua räkätti
Meinas tukehtuu nauruunssa. Siekin tiiät Ha Ha mikä paikka.

Äänestä
  • Akka valta

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Irto Kontti kirjoitti:

Oliskohan kenelläkään ihan oikeita kokemuksia kyseisestä firmasta? Ei ainakaan missään ole pahasti haukkuja kuullut ja kalustokin näyttäis olevan ihan timmissä kunnossa.

On vaan ollut paikka auki mollissa usein. Olis mukava tietää jotain taustoja ennenkuin alkaa töitä kyseleen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu