Meinasin saada sydärin. Kissaneiti toi minulle iltapalaksi ihan oikean hiiren. Hyh! Tepasteli olohuoneeseen otus suussaan. Ja nyt nukkumaan sydän väpättäen.
Hyi, yäks
Koirakko
9469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sitten mikkään kelepaa, raukka tuo sulle syötävää ja yx on vaan että HYI VIE SE POIS...oisit pannulle laittanu ja syöny kissan kans pioleksi.....HAHAHHAHHAHHAHHAHHAHHAHAH
hiiriä. Sammakonreidetkin on vielä maistamatta.
meilläkin raahataan sisälle noita pikku vipeltäjiä..onneks ei usein mutta pari kertaa näin on käynyt..ja kuistilta löytyy aika usein päästiäisen raatoja.. :/
sanoa että, onneksi meidän kissat on sisäkissoja. Mutta näyttää ne hiirulaiset eksyvän sisälle muutenkin täällä maalla :)
Kerran on ollut päätön hiiri vastassa olohuoneen oviaukolla. Muutaman kerran törmännyt elävään kun olen illalla roskan laittanut roskikseen. Sieltä roskapussista on sitten hiiri kurkistanut. Nyt ei ole vähään aikaan näkynyt kun olen jättänyt roskakaapin oven raolleen. Luulen että, kissat päivystää :)
jäisivät saaliineen;)
on se, että pitää ympäristön hiirettömänä. Itse pelkään niitä pikkuotuksia ja R O T T I A ihan hirmuisesti.
ja vaikka rottia kuin kuolleita lepakoita... meidän koiraherra sitten löytää kaikkea kivaa lenkkipoluilta ja kantaa mamille sitten näytille, onneks ei kuitenkaan syö...
meillä kanssa täällä maalla on noita hiirulaisia kanssa näkynyt kuoleena ja elävänäkin. ensimmäisen kerran näin tänä talvena meillä sisällä hiiren , ikinä ennen en ole nähnyt. ja voin myöntää että pelkään noita vaikka viattomia ja pikkuisia ovatkin. vähän noloa kyllä! sen jälkeen kyllä tuli nukuttua kissan kanssa olkkarissa muutaman yön.
oli hiiri lähellä ja hengissä. Kerran meinasin joutua auton alle, kun panikoin rotan takia lomareissulla etelässä. Ex-ukko pelasti henkeni tempaisi minut sivuun, kun olin juosta kuin päätön kana auton alle.