Täällä on puhuttu useaan kertaan siitä että onko muukalaisia olemassa. Totta tosiaan on, ja miten ufot liittyvät tähän. Ufot liittyvät muukalaisiin sillä tavalla että, kun näemme oudon jutun taivaalla liikkuvan ihan omiaan, ja jopa älyllisesti, huomaamme ja sanomme että uhvo se näyttää olevan. Kohta tutkimme asiaa ja sanomme, että kyllä se on nyt niin että muukalaisten mööpeli se lensi ylitteni. No miksi näin, koska uskomme siihen mihin haluamme, jos emme usko, unohdamme koko jutun ja pidämme sitä illuusiona. Miksi pitäisi unohtaa, no ei minkään takia nyt tälläistä showta kannata unohduksiin työntää.
Miksi ihmiset oikein sitten varjelevat sormien varassa suurta tietoa eikä uskalla kertoa siitä kenellekkään. He pelkäävät että heidän tietonsa leviää viranomaisille ja muille salaisille palveluksille mitkä pyörivät ympärillämme emmekä sen takia voi luottaa kehenkään. Voimme tietenkin luottaa ihmisiin ihan katsomalla heitä silmiin, näette luetettavan henkilön edessäsi, ja voit puhua hänen kanssaan. Silmiin katsomalla häntä näet aivan kaikki ajatukset ja tunteet ja minkälainen hän on, eli kaikki henkilöstä.
Oletteko koskaan katsoneet mitään elokuvaa missä ollaan kuvattu ulkona, tai dokumenttia, tai jopa taulua, vanhaa sellaista. Oletteko koskaan katsonut niissä taivasta. Katsoin yhden dokumentin ja huomasin että kaikki entisajan taiteilijat, mona lisan piirtäjät jne, siltä ajalta. Oletteko koskaan katsonut tarkasti taulujen kuvia, ja niissä olevaa taivasta. Katsokaa, he ovat voineet piirtää kaiken mitä taustalla on näkynyt.
Maailmankaikkeudessa on salaisuuksia vieläkin vaikka muukalaiset julkastaisiin paperipinoin todellisiksi. On siltikin vielä elämän etsittävää, sellaista erikoista. Ainakin itse tulevaisuudessa lähden ikuiselle tutkimusmatkalle avaruuteen, jos on kysyjiä, voitte jättä ilmoituksenne minulle, tiedät kuka sinä aikana kysyy. Vuosi on silloin 2054-2090 kun lähden avaruuteen ikuisesti. En palaa takaisin koska kun menen pitkälle, täällä onkin jo kulunut tuhansia vuosia ja kaikki kuolleita tai eläviä. En tiedä.
Tässä oli tällä kertaa kaikki, menen nukkumaan, voin kirjoittaa lisää huomenna jos käyn täällä. Mutta nyt öitä jotka valvoo vielä, ja hyvää päivänjatkoa jotka tulevat päivällä, ja hyvää illanjatkoa jotka tulevat illalla. Siinä oli hyvisimet, se on nyt moro.
Muukalaisista puhuttu. Lukekaapas.
Muukalaisista Kirjoittanut.
1
302
Vastaukset
- kaksosparadoksista?
Kannattaisi enkä alkaa pohtia näitä "avaruusmatkoja" hieman tieteellisemmältä pohjalta. Saisit uutta ja mielenkiintoista tietoa uusimmista tutkimuksista ja samalla vähän loogisuutta kirjoitteluusi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837