Meneeköhän tämä Porin tapauskin törkeänä pahoinpitelynä ja törkeänä kuolemantuottamuksena, josta tulee n. 4v ja istumista 2-3v. Ei ole opiskelupojan henkirevulla paljon arvoa.
Ihme ja kumma
3
511
Vastaukset
- Mies ylä-savosta
Hmm... jos niiden tappajien tarkoitus ei ollut tappaa, niin kai silloin tuomio tulee törkeästä pahoinpitelystä ja kuolemantuottamuksesta. Näinhän nämä tappajat tulevat vakuuttamaan, ettei ollut tarkoitus tappaa, ja jos syyttäjä ei voi muuta osoittaa, niin tuskinpa tuleepi tuomiota murhasta tai taposta.
- siinä
on ollut ryöstöaikeet ja kaveri on tehnyt voimakasta vastarintaa ja mopo on karannut käsistä,niin eiköhän ole kuolemantuottamus.
- Mies Ylä-savosta
siinä kirjoitti:
on ollut ryöstöaikeet ja kaveri on tehnyt voimakasta vastarintaa ja mopo on karannut käsistä,niin eiköhän ole kuolemantuottamus.
Nii-in, eikös joissakin henkirikosten tuomioissa todellakin ole pidetty lieventävänä asianhaarana uhrin tekemää vastarintaa. Eli jos sinua ruvetaan tappamaan, tyydy kiltisti kohtaloosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461