Paljonko teillä otti laatoittaja ok-talon laatoituksesta hintaa? Meillä 75m2 lattiaa ja 25m2 seinää ja sanoi tekevän 2200 eurolla. Tuntuu kovalta, onko kohtuuhinta?
Laattatyön hinta
Tepi
62773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mä oon kirvesmies ja ite oon joskus laatoittanut sellaset 25 neliöö päivässä, palkka on noin 12 euroo tunti joten siihen nähden tuntuu hintavalta. Tietysti riippuu siitä että missä asutte, millaista laattaa on, tuleeko jotain kuvioita, millainen huoneen/ seinän muoto, joten en usko että kukaan voi antaa suoralta kädeltä vastausta
20v itte tehny ja teen edelleen ,mutta en kyllä
tolla hinnalla .täytyy olla pimeää hintaa.
että millaista vauhtia syntyy lattiaa ammatilaisten käsissä, jos kerran perus kirvesmies laatoittaa sen 25 neliöö?
Anna minulle 1500 € , niin teen sinulle tuon työn ammattitaidolla.
kuka urpo tekee noin halvalla ..ei varmasti ole ammattimies..eli varaudu siihen että saat pykälä laatoitusta..eli saumat on kun juosten kustu ja puolet laatoista kopoja..
Todella Halpaa!!!!!!!!!