Mikä kommuuni (tms) on yliopistossa? Jos luo oman yliopistoalueen ja sinne simejä, niin eka pitää keksiä kommuunille nimi, missä tämä nimi näkyy ja mihin sitä käytetään?
Ja miksi syntyneistä lapsistani tulee aina lyhyt hiuksisia? En tahtoisi muuttaa heidän ulkonäköä, mutta kohta ei pelissäni ole muuta kuin lyhyt tukkaisia tyttöjä :P
Kiitos avusta :)
Ja miksi syntyneistä lapsistani tulee aina lyhyt hiuksisia? En tahtoisi muuttaa heidän ulkonäköä, mutta kohta ei pelissäni ole muuta kuin lyhyt tukkaisia tyttöjä :P
Kiitos avusta :)
Vastaukset 24
Vanhimmat
vähän niinkuin perheen nimi.
Niin minullakin tulee aina vain lyhyt hiuksisia
joten tuskin on mikään bugi.
Niistä tulee aina!!
Korostan,aina!
Ainakin mulle niistä tulee,ja myös kaikille mun kamuille,joten ei oo mikää bugi.
pojille tulee aina se lyhyt afrokampaus. -.- Kyllä mä ainakin aina vaihdan niiden lasten kampauksia, joskus jo taaperoina.
nii eli mite voi vaihtaa kampauksia ? ;DD
Haluaisin tietää saman, eli miten muka taaperolle voi vaihtaa hiustyyliä? Jostain luin että taapero pitää olla aikuisen sylissä ja sitten klikata peiliä, mutta ei se toiminut. Olen nimittäin ladannut muutamat hiukset taaperoille ja ne ainakaan eivät pikkulapsille ilmesty automaattisesti, joten onko joku kikka tms.?
Siis ModTheSims2:sta pitää ladata semmonen taaperoiden peili jolla ne voi muuttaa ulkonäköä samalla lailla kun lapset teinit,aikuiset ja vanhuksetki. Linkki: http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=135529
Vau! Kiitoksia oikein kovasti. :)
Osui silmään tällanen kohta "Made with Milkshape SimPe v0.54". Eli pitääkö mulla nyt sitten olla Downloads-kansiossa tuo joku ihme SimPe-ohjelma, että se taaperopeili toimisi..?
Ainakaan mun tietääkseni.Mulla ainakin toimii ilman :)
Selmo. Kiitti taasen. :)
Et voi muuttaa (ellet lataa jotain netistä) taaperoiden hiustyyliä ellet omista kauppa-auki lisäosaa. siinä tulee se mahdollisuus.
En omista Kauppa auki-lisäriä, joten tuo taaperopeili ei siis toimisi pelissäni? Olen kyllä lataillut muutamia taaperoiden hiustyylejä netistä.
Mutta Kauppa Auki:ssa tulee vissiin sellanen peili jolla voi muuttaa taaperoiden hiustyyliä. Toistaiseksi minä en omista Kauppa Auki.a...
Ahaa... No hyvä tietää.
nyt tulee ongelmaks, miten ladat tuo peili? ;P mul on se kansio, mut mite sen voi ladata sinne?
Latasin peliini tuon taaperopeilin ja muutamia autojakin Mod the Sims 2-sivulta, mutta mikään niistä ei tullut peliin. Etsin joka ikisen ostovalikon läpi (en kuitenkaan rakennusvalikoita)ja peiliä eikä niitä autojakaan ollut missään... Missä sulla siellä pelissä se taaperopeili on, siis missä valikossa?
peileissä, eli siis siinä koriste-valikossa :D Millä ohjelmalla purit? Simfilemaid ei aina pure niitä tavaroita. Vai oletko ottanut ladatut esineet pois käytöstä?
Jaa millä peilillä voi KA:ssa vaihtaa taaperoiden hiustyyliä? En oo huomannukaan... Onhan siellä se meikkipöytä millä aikuinen voi vaihtaa, mut enpä oo huomannu et taaperonkin hiustyyliä vois vaihtaa... Entäs lapsen/teinin?
Purin kaiken ihan normaalisti WinZip-ohjelmalla Downloads-kansioon, mutta mitään lataamaani ei löytynyt mistään. Enkä kyllä nähnyt sitä peiliä siinä listalla, joka tulee heti pelin alussa, jos pelin mielestä jotkut tiedostot ovat haitallisia pelin kulun kannalta. Joten minne ihmeeseen se peili ja parit autot ovat voineet joutua? Latasin kaikki tarvittavat tiedostot.
Mulla ainakin on tullut kaikki peliin mitä olen ladannut. Oletko kokeillut purkaa uudestaan, vaikka tuskinpa auttaa :(
ihan mikä vain peili kelpaa. Klikkaa aikuisella simillä peiliä, ja tulee valikko: "muuta simin *taaperon nimi* ulkoasua" ja sitten se hakee sen taaperon, ja sit se menee peilin etee, ja sit voi muuttaa :)
niin menin tonne sivulle ja kirjauduin sisään ja latasin peilin. Laitoin sen peliin sen pikkulaatikon avulla, (en muista nimeä, kun en oo kotona koneella) niin menin sit peliin mut ei se siellä ollu. pitääskö olla sit kauppa auki lisäosa??? viimesin lisäri mikä mulla on niin kamasetti. ei sii kauppa auki lisäriä. mitäs siis nyt teen??????
ei tarvi kauppa-auki lisäriä..
Se saattaa hämätä se peilin ulkonäkö. se ei näytä semmoiselta peililtä, vaan se on semmoinen sininen laatikon tyylinen, löytyy sieltä lasten lelujen jne. luota.