Mitä mieltä olette? Menkat vasta päivän myöhässä, edellisen taaperon kanssa ekat merkit oli juuri voimakkaat aamupahoinvoinnit.
Nyt teen vuorotöitä, ja oksu-olo iskee vuoron jälkeen nukuttujen unien jälkeen -vuorokauden ajasta riippumatta.
Ei uskalla vielä innostua, mutta pieni toivo jo herää...
Aamupahoinvointia
4
628
Vastaukset
- mamitus
Eihän se pahoinvointi katso kellonaikaa. Itselläni nuorempaa odottaessa oli oksetusoloa ihan kellon ympäri. Ja sitä oksentamista ihan ihtejään myös.
Niinhän se aina tahtoo olla, että jos pahoinvoinnista raskaana ollessa kärsii, niin se esiintyy yleisesti varsinkin nukkumisen jälkeen. Verensokeri laskee ja on matalalla herätessä, niin kehotetaanhan oppaissakin varaamaan keksiä tai mehua tms. jotain millä verensokeria nostaa äkkiä ennen nousemista jalkeille. :)
Hmm... tee testi, niin sillähän se alkaa selvitä sitten, että onko vaiva jossain muualla, vai oletko raskaana. :) Plussausonnea.- Katsotaan..
Joo, sama mullakin oli, 24/7 oksentelua, mutta alkoi tuolla aamuoireilulla.
Täytynee odottaa tuon testin kanssa viikonlopun yli tahi jotain. Sitä kun ei halua taas pettyä. Piinavaahan tämä on kuin mikä. Mutta täällä taas yökkäillään unien jälkeen.
Miten tällainen olo voikin pistää hymyilyttämään. Hassua ;) - sitähän se oli
..Ihan itseään. Lähes vuoden sitkeä yritys palkittiin ja kaksi viivaa pamahti tänään näkyviin!! Tsemppiä muillekin!! Tämä mimmi on onnellinen pahoinvoinnistaan!
- Onnea
sitähän se oli kirjoitti:
..Ihan itseään. Lähes vuoden sitkeä yritys palkittiin ja kaksi viivaa pamahti tänään näkyviin!! Tsemppiä muillekin!! Tämä mimmi on onnellinen pahoinvoinnistaan!
Onnittelut plussasta!!
Ja voi meita naispoloisia kun oksuolokin pitaa lukea riemastuttaviin asioihin... En voisi ikina kuvitella kundeja pomppimassa ilosta sen takia etta yrjottaa aamuin illoin viikkotolkulla ;-) Jos miehet tulis raskaaksi ne varmaan jarjestais aitiysvapaan alkamaan jo raskauden ekasta paivasta ja jaisivat sankyyn makaamaan 9 kuukaudeksi...
Joka tapauksessa onnellista odotusta ja hyvaa vointia. Toivottavasti pahoinvointisi hellittaa suht pian..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883