Hei!
Ryanairista kysyisin.
Ne eivät siis lähetä lentolippuja kotiin, vaan varaustunnus riittää lentokentälle mennessä.
Saako Suomesta mukaansa jo paluumatkan liput?
Ja tarvitseeko lentolippuja "varmistaa, kuten sähköpostissani luki"? Meille kun tuli hieman maksuongelmia ja 10 minsan juttelun jälkeen sain varauksesta uuden oudon varauksen, jossa luki varmistuksesta.
Kiitokset vastauksista!
Ryanair
3
732
Vastaukset
- ryanairilla
Siis ryanair lentaa liputtomana, annat vaan kentalla varaustunnuksen ja passin, silla loytyy sun tiedot koneelta. Tuo varmistus on mulle uus juttu, en tieda
- kookookoo
me ainakin varmistettiin lento netissä, sillä tunnuksella pääs jotenkin kirjautumaan sisään ja pysty kattoa onko lentoa peruttu tai siirretty. lippuja maksettaessa jossain luki että n. 24-72h ennen lennon lähtöä kannattaa tarkistaa, onko tullut muutoksia.
- Ole hyvää
Pelkkä varaustunnus riittää. Ei lippuja suuntaan tai toiseen.
Varmistus sivulla http://www.ryanair.com/site/FI/?culture=FI
menet kohtaan Muuta/tarkista varaus (anna tunnus/credit card numberi) ja pääset katsomaan onko tullut muutoksia lentoaikatauluihin jne. Kannattaa tehdä päivää paria ennen lento(j)a.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801977
- 1311686
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161161- 351066
- 78963
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4858