Nih... Eli siis mistä/miten löysitte oman kultanne? Esimerkiksi netistä, puistosta, luokalta, jne... Kertoilkaapas, monsterit :)
____________________________________________________________________________
\,,/ Lordi - Hard Rock Hallelujah \,,/
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
The saints are crippled
On this sinners' night
Lost are the lambs with no guiding light
The walls come down like thunder
The rocks about to roll
It's The Arockalypse
Now bare your soul
All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
In God's creation supernatural high
The true believers
Thou shall be saved
Brothers and sisters keep strong in the faith
On the day of Rockoning
It's who dares, wins
You will see the jokers soon'll be the new kings
All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
In God's creation supernatural high
Wings on my back
I got horns on my head
My fangs are sharp
And my eyes are red
Not quite an angel
The one that fell
Now choose to join us or go straight to Hell
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock 'n roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah
In God's creation supernatural high
Hard Rock Hallelujah!
Eh... niin siis mistä löysitte oman kultanne? ;P
Mistä löysitte?
6
775
Vastaukset
- noloo!
noloo!
- Poikke89
En ole ikävä kyllä vielä löytänyt, onko teillä kenties ideoita, että mistä kannattaisi tälläisen 17-vuotiaan lukiota ekaa vuotta käyvän pojan etsiä vastakkaisen sukupuolen omaavaa seuraa?
- kielipoliisi
"vastakkaisen sukupuolen omaavaa seuraa"
Voi tätä äidinkielen alennustilaa. - tyttöinen
en tiiä kun en minäkää sitä herra oikeaa mistään löydä...:P etsi nii kyl se kai jostain ilmestyy..:D:D
- terhi
Olin parhaan ystäväni kanssa kaupungilla, tarkoitus oli mennä hengailemaan ystäväni poikaystävän ja hänen kavereittensa kanssa. Noh kaverini poitsun suunnitelmat vähän muuttuivat kun hänen kaveriporukkansa joi itsensä humalaan, ja siellä ne keikaroi keskenään yhdellä hiekkatiellä erään järven ja rautatieaseman välissä.(sitä paikkaa sanottiin salmeksi) Ystini poikkis soitti ja sanoi että hän joutuu jäämään kuskaamaan muutamia tosi huonossa kunnossa olevia ystäviä kotiin. Me sanoimme tietysti että tulemme auttamaan! Menimme sinne (oli aika pitkä matka sieltä missä olimme) ja kun tulimme oli jäljellä enää yksi tosi huonossa kunnossa oleva. ja 2 muuta kännissä olevaa. (toinen kultani) ja siellä sitten tapasimme. Olin jutellut kultani kanssa kerran aikaisemmin mesessä, joten tiesin kuka hän oli. Autoimme heitä ja saimme sen huonossa kunnossa olevan lähellä olevissa kerrostaloissa asuvan tutun luokse selviämään ja nukkumaan. Siellä me sitten juhlittiin yhen tyypin synttäreitä ja tutustuin kultaani paremmin. hän ei tietenkään muista siitä illasta paljoa... mutta seuraavana päivänä tapasimme taas ja itseasiassa 3 päivää putkeen sen jälkeen ja juttelimme ja tutustuimme kunnolla... siitä se sitten lähti olemme nyt onnellisesti yhdessä :) eikä loppua onneksi näy !
- Hurricªne
Vanhempieni kummipoika, että oon tavannu hänet ekan kerran ollessani 3kk. Kultani synttäreillä. Täytti iso mies jo 4-vuotta :)
En miä silloin vielä häntä tietenkään hyvin tuntenut. Tiesin vain. Kultani oli samalla riparilla kuin isoveljenikin ja he rupasivat kaveeraamaan silloin. Sitten heille tuli pitkä tauko kaverisuhteeseen, kunnes he näki toisensa kaupungil ja siitä sitte ne alko uuestaa hengailee kahestaa. Sitte poikani muisti et mun veljel oli pikkusiskoki ja tietyst veli anto mun numeron. Sitte hää alko soitella mulle päin.
Sitte aloin käymää niil koulun jälkee ja yhtäkkii huomattii olevamme yhes. Nyt puol vuotta yhteiseloa ja huomen kolmeks viikoks sen uutee kämppää asustelemaa.
Osaa ne isoveljet välil olla hyödyksi.
(kuullostan muuten ihan kakaralta, mut älkää välittäkö. oon vast 1 7=8 :) )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883