HONG KONG

Zeweri

onko hong kong hyvä paikka ostaa softaus kamoja esim:
ritilämaski
0.2g kuulia
jotai lisälippaita

19

2069

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herne2332

      Ihan hyvä paikka on ostaa, saahan sieltä Maruin pyssyjäkin. Ihan kelpo hinnat siellä on.
      Liike, jossa tarvikkeita myydään tuskin on vaikuttanut niiden laatuun.

      • superman

        onko tolla hong kong kaupalla netti sivuja? jos on nii kertokaa joku mulle mikä se on!


      • www.hongkong.fi
        superman kirjoitti:

        onko tolla hong kong kaupalla netti sivuja? jos on nii kertokaa joku mulle mikä se on!

        niillä on, www.hongkong.fi mut siellä ei oo melkeen mitään!


    • softari

      Kyllä koska olen tähän mennessä ostanut kaikki aseeni hong kong:ista (Glock 17,M82 kaikki kuulat ja maskin

    • Suomen seppo

      Ite en oo ostanu enkä tuu ostamaan honkkarista asetta droppasin nimittäin eilen kaverin hong kong famasin ja piippu katki ja kun hong kong tilaa ne tilaa aseita joita ei oo vielä tarkastettu ja siellä honkkarissa ei sitä tarkastuksen jaloa taitoo osata kovin hyvin. Kuulia mä olen sieltä ostanut ja maastopuvun ja maskin mutta ei aseita siellä suurin osa aseista on lähes pelkkää muovia jonka takia ne sitten hajoaakin. Tämä on oma mielipiteeni itse tilasin oma aseeni (ak-47 beta spetsnatsin) milgearista ja hyvin toimii.

    • es jonne

      Ei netistä löydä mitään hong hong aisoft aseita

    • Uga buga

      Onko honkkarin kuulat halvempii ku esim proairsoftin

    • honkkarissa ei myydä enää airsofteja laittakaa linkki jos löydätte.

      • Podo1

        No ehkei nettisivuilla myydä, mut myymälöistä pitäis löytyy


    • ainaki salon hokkarissa myydään airsoft aseita ja itekki oon ostanu pari pistoolia
      ja hyvin toimii hinta 19.90 ja toine 23.90 ja muute oon han ma yhen maskinkin oon ostanu mutta kun oon ostanu proairsoftista yhen haulikko pistooli paketin niin kyl eron huomaa [proairsoft parempi]

      • Podo1

        Se kyl voi riippuu iha aseesta


    • Jaa'a

      Honkkarista en ostaisi ritilämaskia tai maastopukua, asettakaan en ostaisi. Ritilämaskin vahvuuteen en luottaisi, parempia maastopukuja saat ylijäämäkaupoista (Varusteleka), parempia aseita saat airsoft-kaupoista.

      Diablon kuuliin en enää koske - ikinä. Hyvä hinta/määrä/laatu-suhteen omaava BB King on hyvä (saa Tradesoftista ja airsoftnetistä).

      • jonnenmetsästäjä

        Nuo sun kuulas on paskaa. Ne hajoaa piippuun ja on ihan yksinkertaisesti paskoja. Itte ostan diablon biokuulia. Ne kun näes kestää edes sen ampumis vaiheen. Ja diablot ei oo mitään markettipaskaa toisin kun sun omat. Ja diablon kuulat lentää myös suoraan ja on kaikki osumat tullu niillä eikä sun markettipaskalla


      • JIHAD!
        jonnenmetsästäjä kirjoitti:

        Nuo sun kuulas on paskaa. Ne hajoaa piippuun ja on ihan yksinkertaisesti paskoja. Itte ostan diablon biokuulia. Ne kun näes kestää edes sen ampumis vaiheen. Ja diablot ei oo mitään markettipaskaa toisin kun sun omat. Ja diablon kuulat lentää myös suoraan ja on kaikki osumat tullu niillä eikä sun markettipaskalla

        Jos Diablon biokuulat on sun mielestä hyviä, niin kokeilepas niitä normaaleja. Sää suorastaan rakastut niihin.


    • softaaja_

      Ite oon ostanu sieltä ritilämäskin 1 aseen ja monta kertaa diablon 0,2g kuulia ja kaikki on hyvin toiminut.

      • Abdullahi6666

        No vittujee yhen aseen. Mikähän se mahtaa olla?


    • jhtjh

      Arvaappa

      • toumionpäivä

        Eih jumaliste...pro airsoftissa ihan sanottiin suoraan että honkkari myy samoja aseita kuin hekin...jotenka ei oo kaupasta vaan pikkujonnejen mämmikourista kyse nämä aseiden putoamiset ja hajoamiset. Itte en oo sieltä vielä ostanut mitään mutta kun nyt torstaina avataan vaasaankin honkkari niin kyllä mä jotain diablon biokuulia ja kaasua ostan. Ja kyllähän sieltä löytyy jopa maruin aseita...joten hyvää yötä!


      • erittäinservaavasoftaaja
        toumionpäivä kirjoitti:

        Eih jumaliste...pro airsoftissa ihan sanottiin suoraan että honkkari myy samoja aseita kuin hekin...jotenka ei oo kaupasta vaan pikkujonnejen mämmikourista kyse nämä aseiden putoamiset ja hajoamiset. Itte en oo sieltä vielä ostanut mitään mutta kun nyt torstaina avataan vaasaankin honkkari niin kyllä mä jotain diablon biokuulia ja kaasua ostan. Ja kyllähän sieltä löytyy jopa maruin aseita...joten hyvää yötä!

        Se honkkari on kyl iha ok paikka. Ja kyllähän sitä kamaa saa halvalla ja yhdyn samaankuoroon sen jonnen kanssa et diablo on kyllä parempi kun joku paska bb king... oon itte välillä assault joukoissa tai ghillie sniper airsoft peleissä ja kyllä nää diablon biokuulat tekee tehtävänsä (osuu kaiken maailman 8 vuotiaita pikku jonnepaskoja airsoft peleissä perseelle. Ja kyllä kirpasee.), Että en kyllä vaihtais muuhun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      107
      6842
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5105
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      111
      3349
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3232
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      28
      2391
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1746
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1391
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1332
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1246
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1014
    Aihe