ajattelin ostaa LG RC-185

ajattelin ostaa
LG RC-185-yhdistelmäsoittimen joka tallentaa DVD-levylle ja VHS-kasetille
onko kokemuksia dvd tallentava soittimesta?


onko Suomenkielinen valikkoa LG RC-185?


missä yhdistelmäsoittimen joka tallentaa DVD-levylle ja VHS-kasetille on Suomenkielinen valikko?
85307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyseisessä laitteessa ei ole suomenkielistä valikkoa. Täytyy siis osata ainakin englannin alkeet. Hyvä laite. Nauhoitukset stereona, lukee kaikkia formaatteja mm. divX ja polttokin onistuu dvd -r/ -RW. Videon kopsaus DVD:lle ja päinvastoin. Optinen liitäntä vahvistimeen. ymymym. Kannattaan vakavasti harkita ostoa!

Äänestä

Ostin tällaisen laitteen 2viikoa sitten Hobby Hallista ja 3 päivää tappelin laitteen kanssa kunnes otin sen kainaloon ja menin takaisin liikkeeseen. Myyjä kertoi että kyseisellä laitteella on ollut paljon ongelmia ja esim. heille on 25% myydyistä laitteista palautettu viallisina. Myyjä vaihtoi laitteen Samsungiin ja nyt olen sentään saanut siihen jonkinlaisen kuvan näkymään mutta taitaa olla että nää laitteet vaativat ammattilaisen opastusta koska asetuksen ovat jumalattoman monimutkaisia. MIKSEI PELKKÄ PISTOKKEEN ASENTAMINEN SEINÄÄN ENÄÄ RIITÄ????????

Äänestä
  • Hobbysta hain minäkin kyseisen laitteen ja olkkarin pöydällä odottaa nyt palauttamista!
    Jo ensimäisenä päivänä dvd:n kelkan sulkemisen yhteydessä kuului hirveä pitkä vonkuva ääni, kuin moottorin laakeri olisi vetelemässä viimeisiään. Ainoa keino äänen poistamiseen on virtapistokkeen vetäisy seinästä! Laitteen virtanappi koneen kyljessä tai kaukosäätimessä ei totellut tuossa vaiheessa enää. Pari päivää testailin eri levyillä.
    Hinta sentään 299€, joten rahat takaisin ja parempaan kiertoon!

    Äänestä

Ihme homma. Itse ostin saman laitteen noin viikko sitten, eikä mitään hämminkiä. Olisivatko em. koneet ns. "maanantaiversioita"?

Äänestä
  • Moro voiko rc-185 vehkeellä katsella samanaikaisesti tv:tä kun tekee jotain muita nauhoituksia?
    Esim.katson toista kanavaa ja tallennan jotain toista?

    Äänestä

  • Pitääkö tuuletin paljon meteliä kuten jossain muissa LG:n malleissa?

    Äänestä

  • Rofa101 kirjoitti:

    Pitääkö tuuletin paljon meteliä kuten jossain muissa LG:n malleissa?

    ei ainakaan minulla pidä meteliä tuuletin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marino kirjoitti:

ajattelin ostaa
LG RC-185-yhdistelmäsoittimen joka tallentaa DVD-levylle ja VHS-kasetille
onko kokemuksia dvd tallentava soittimesta?


onko Suomenkielinen valikkoa LG RC-185?


missä yhdistelmäsoittimen joka tallentaa DVD-levylle ja VHS-kasetille on Suomenkielinen valikko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu