Matsui 32" LCD

"Koti testissä"

Hain testiin tollasen perus lcd:n..
Kuva oli alusta alkaen huono. Jos samaa väriä oli paljon esim. punasta ni väri ikään kuin eli/väreili. Jos ihmisiä kuvattiin lähikuvassa niin niiden ääriviivat oli todella epäselviä.

Olisko ollu testin neljäs päivä kun telkkarin volumet meni itsestään hiljaseks..Ei siinä vielä mitään, kun sen jälkeen ne meni täysille. Tällä hetkellä jos laittaa johdon seinään niin telkkari lähtee kelaan kanavia ykkösestä eteenpäin eikä pysähdy minkään kanavan kohdalle. Eipä voi tällasena yhteenvetona sanoo muutakuin loistava vekotin. Ja hinta vain 800€.
Kyllä meikäläinen siirtyi takasin putki-aikaan..

6

6980

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raimo S

      Littu-TV kyllä on huikea, mutta vasta kun panee rahaa tollaset 1500 - 1800 (ellei nemmänkin).

      Itselläni on Sony 32" digivirittimellä ja olen huisin tyytyväinen.

    • addhd

      800e Lituilla ei tee mitään... Hankit ennemmin n. 2000e maksavan, niin ainakin toimii... Ja hankit sen kunnolliselta valmistajalta (esim. Sony, Panasonic, jne...) etkä miltään halpisvalmistajalta.

    • gigantin halpikselta

      odotit??herrejee?

    • kotitesti2

      Itsellä oli se tonnin versio matsuista pari viikkoa käytössä ja se ainakin oli täysin ongelmaton versio. Kuvakin ihan kelvollinen ilman digiboxia suoraan kaapelista. Värisäätöjen puutteen takia vaihtui kuitenkin toiseen töllöön.

    • haha

      Joo perus töllö :D haha matsui mikä merkki se edes on :D ahhaahah mietintää lisää !!!

      • erkkilä

        ootko hiukan ennakkoluuloinen???mitä?hä?ai et vai..samsungikin oli kaikkien mielest aluks ihan paska, siis joku 8vuotta sitten, mutta niinpä poijjaat tekee laatutavaraa...10v.samsung videot esim. pelittää moitteetta yhä!1!! mutta panasonicin hifi videot lannistu 4vuodessa...että ei yks yks oo aina kolme...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12833
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5458
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4780
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2788
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1955
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      111
      1706
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      366
      1638
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      108
      1538
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe