Lordi

Veikkaan, että Suomessa tulee Lordi olemaan pitkän aikaa suosituin pojannimi tämän jälkeen.
81027
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minusta on aika vaikea uskoa, että väestörekisterukeskus suostuisi moista nimeä hyväksymään :)

Äänestä
  • tulee mun tytön toiseksi nimeksi!! Etunimeä vielä mietitään, ehkä Hertta tai Ronja vois sopii...

    Äänestä

  • Väestörekisterikeskus ei ole se instanssi, joka hyväksyy (tai hylkää) nimen. Se vain tilastoi annetut nimet. Nimilautakunta viimekädessä päättää, onko aiottu nimi hyväksyttävä (nimilain mukainen).

    Äänestä

Naurettavaa...Kuka viitsii antaa niin vastenmielisen hepun mukaan nimen suloiselle lapselleen...jessus.

Äänestä
  • Jokamiehen tietosanakirja:
    "Lordi (engl.), herra, käytetään englannissa alkuaan Jumalasta, Kristuksesta..."
    Vastenmielinen heppu?!

    Äänestä

Ei ole suomalaisten tyhmyydellä ennenkään ollut rajaa...

Äänestä

Ajatelkaapa mahdollisuuksia toiseksi nimeksi
jos etunimeksi tulee Lordi.

scifin ystäville: Vader
Potter-faneille: Voldemort
merihenkisille: Nelson

Äänestä
  • Olis erikoisempi..pikku-Lordi..:)
    Siinä erikoisuuden tavoittelijat kinuamaan, että sais lapselle Lordin nimeksi..
    Tai sitten Lordin siviili-nimi:)..onhan nimetty pari Brookeakin..ja olisko vielä Ridge..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seuraavan vuosikymmenen poj... kirjoitti:

Veikkaan, että Suomessa tulee Lordi olemaan pitkän aikaa suosituin pojannimi tämän jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu