Umpi ihastunut

KunpaEnVainKuvitteleTätä

Ystävänpäivänä koulussa mietin nähdessäni ihastukseni"Jospa se pysähtyis käytävälle ko ollaan lähös tunneille".Nousin,samoin ihastukseni...sit se oli pysähtyny siihe sivulleni.Katoin sitä silmiin leveästi hymyillen ja sanoin: No halataanko meki?Se:Joo..(meillä on sellanen sydänjuttu ystävänpäivänä.. halataan ja laitetaan toisen nimi omaan pahvisydämeen)Kun Se laitto nimeään omaani,hipaisin sitä kädestä...se tuli iha vaistomaisesti xD.Sen jälkeen huomasin sen punastuvan ko kohtasimme käytävillä.Mutta nykyään se ei tuijottele nii paljoo,mutta on aina jossain lähistöllä,jos meillä sattuu olee tunnit samassa paikkaa.
Oon edelleenki ihastunu siihe,mutta en välttämättä näytä tunteitani nii selvästi.Olen moikannut sitä muutaman kerran ja kerran polettiin samaa matkaa(ei kysytty "mentäiskö samaa matkaa")
Kenenkää kanssa en oo halunnu viettää näin paljo aika...lähdettyäni tunnen oloni nii vapaaks.Ja Siinä Tyypissä kaikki on nii ihanaa...Mutta kertaakaa me ei olla juteltu :S..... eikä mulla enää oo kovin montaa päivää tehä asialle mitään.Mennään ereihin kouluihi...

Oisko mitään hyvää idistä?Ite aattelin pyytää sitä leffaan,mutta ei taija rohkeus riittää... ja kyllä Se varmasti ihmettelee jos kysyn siltä hetken juteltua"Lähtisiks leffaa?"...Sen vielä lisään et' ollaan molemmat aika ujoja,mutta tutussa,kaveriporukassa ollaan aika samantyylisiä xD

4

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pikku "tyttö"

      Katso häntä suoraan silmiin kun näet hänet koulun pihalla,älä käännä päätäsi pois heti,vaikka saisitkin huomata että hän katsoo takaisin =). Katsele häntä aina silloin tällöin vähän pitempään,mutta ei tietenkää kokoaikaa,vaikka nälisitin hänet aina silloin tällöin =).

      Pyydä häntä vai rohkeasti leffaan kanssasi,ei se siitä ainakaan voi pahentua,kun kerta menette erikouluun ja yritys on aina parempi kuin se että ei tee asialle mitään.

    • Katuvainen

      Neuvo:
      Mene rohkeasti vain kysymään, muuten mietit koko loppu-elämäsi ajan mitä olisi voinut tapahtua

      Mitä hävittävää? Jos olette vielä eri kouluihin menossa...

    • R, niin kuim RAKAS

      KYSY KYSY KYSY...
      Leffaan vaan, älä anna rakkauden kulkee ohi, kunvoit asiallé tehä jotain...
      Et sä kuole, vaikka se antais pakit...
      KYSY, mä pyydän

    • KunpaEnVainKuvitteleTätä

      Noista ois kyllä paljon apua,mutta aina sanani juuttuvat kurkkuun :/Ja musta tuntuu siltä ihanko Se ei ois enää kiinostunu musta..ei ainakaa oo näyttäny mitää ns.merkkejä.Niin kaippa mä sen takii en oo viittiny sanoo sille mitää,moikannu vaa.(voihan se olla niinki että ko itekää en oo näyttäny kovin kiinostuneelta,Se on sit päätelly et' ei mua kiinostakaa enää)
      Täytyy rohkaista ittee täs viikonlopun aikana xDJa toivottavasti saisin sanottua ees jotain muutaki :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      104
      7324
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5243
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3496
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3422
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2534
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1465
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      50
      1298
    Aihe