Topfield kysymys!

Kun asetan scvb(komposiittivideosignaali) niin kuva on kirkkaampi ja terävämpi kuin RGB:llä. Käytän scarttia. Miten ihmeessä? Eikö tuo scvb ole ihan eri systeemiä?
1580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kokeile toista scart liitintä televisiossa
jos on.
Mulla auttoi humaxin boxin kanssa.

Eli rgb kuva on ilmeisesti haalea/harsomainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pääpelto kirjoitti:

Kun asetan scvb(komposiittivideosignaali) niin kuva on kirkkaampi ja terävämpi kuin RGB:llä. Käytän scarttia. Miten ihmeessä? Eikö tuo scvb ole ihan eri systeemiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu