Mju 700/810, kokemuksia?

pitäiskö ostaa?

Millaisia kokemuksia teillä on Mju 700 tai Mju 810 kameroista? Tuleeko hyviä kuvia hämärässä ym.? Oletteko huomanneet jotain huonoa/erityisen hyvää verrattuna muihin kameroihin? Kaikkea saa kirjoittaa :)

3

1319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fotomyyjä

      Näyttö on hyvä kun näkyy hämärässä (todettu).Kuvat tulee hyviä.Liikkuva kuva äänellä on pokkariksi minusta hyvä laatuista.Moittimista eipä juuri ole.Mutta ainahan riippuu mihin käyttötarkoitukseen kameraa hakee.

      • 700 on hyvä

        itselläni on tuo mju 700 ja olen ollut tyytyväinen! valmiiksi säädetyt kuvausohjelmat (sisäkuvaus, ulkokuvaus, maisema, muotokuva, urheilu, ilotulitus jne.) on erittäin kätevä! ainoa ongelma on että aurinkoisella ilmalla on vaikeaa nähdä kuvauskohdetta näytöltä..mutta sehän taitaa olla ongelma kaikissa digipokkareissa joissa ei ole optista etsintä...hyvä kamera muuten! suosittelen!


    • jeas

      Mju 700 on tässä vähän aikaa ollut käytössä ja on kyllä yllättävän hyvä näin pieneksi kameraksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      137
      3546
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      55
      3121
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2584
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2141
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      171
      1786
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1346
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1172
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      953
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      923
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      158
      922
    Aihe