Hei

Onko toisilla

Minun koneeni jättää alaosan ketjuista näkymättömiin, onko muilla sama vika?

6

593

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama

      vika. Suomi 24 tökkii taas.

    • vikaa on

      jättää alareunan tyhjäksi sekä näyttää vallan valkoista sivua. Suuria ongelmia.

    • aupA

      Moni kelaa värittömän "hei":n ohi, mitäs tuollaisesta hei:stä, ei kiinnosta. Kuitenkin voi olla ihan yleisesti kiinnostava, tietoa antava asia hei:n takana, vaikkei mitäänsanomaton otsikko kerro.
      Nyt viisaat nystyräsi toimimaan. Muunna tuleville sivuille nimi ongelma-otsikoksi, josta voi sitten jatkuvasti vilkaista päivän Suomi.24 toimintaongelmat. Ei tarvitse kenenkään kauan yksin pähkäillä.
      Tällainen ymmärtämätön yksintuhisija saa sieltä "valoa pimeyteen", kiitos.

      • fiiuliN

        Minähän tuon tylsän otsikon kirjoitin, ja tarkoitinkin sen poistettavaksi.
        Mutta jos avaan omalla vakinikilläni jonkun ketjun, epäilen etten saa siihen minkään verran vastauksia, vaikka otsikko ei olisikaan yhtä mitäänsanomaton kuin oli tämän ketjun.

        Yleinen sana livessä on hei, siis mitäänsanomaton?????
        Sama taitaa olla kiitos sanan kanssa, mutta olen vanha ja vanhanaikainen.


      • Arvi
        fiiuliN kirjoitti:

        Minähän tuon tylsän otsikon kirjoitin, ja tarkoitinkin sen poistettavaksi.
        Mutta jos avaan omalla vakinikilläni jonkun ketjun, epäilen etten saa siihen minkään verran vastauksia, vaikka otsikko ei olisikaan yhtä mitäänsanomaton kuin oli tämän ketjun.

        Yleinen sana livessä on hei, siis mitäänsanomaton?????
        Sama taitaa olla kiitos sanan kanssa, mutta olen vanha ja vanhanaikainen.

        Älä suotta polje omaa nikkiäsi. Sillä hiljalleen saa eniten vastauksia, kunhan ensin kiepauttaa ne ajatuksensa niin myönteisen mielenkiintoisesti, että porukka alkaa kommentoida samassa hengessä tai provosoiden.
        Toisaalta on muistettava, ettei väki aina reagoi kaikille aiheille. Ohikulkija on ehkä juuri kirjoittanut pitkästi eikä jaksa syttyä.


    • ei ne ole kunnollisia

      mikä lie runebergin keksintö

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      19
      2815
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2631
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      24
      2343
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1163
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe