Oikea

Hinta???

Mikä on mielestänne oikea hinta -04 malliselle 900cc Hornetille.(Suomipyörä)

5

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytynee

      on puoli euroa/kilo. Honda ei ole moottoripyörä eikä piika ole ihminen.Honda-keskustelun voi siirtää lumilinko-osastolle.

      • olla

        Taidat olla joku hd homo ite.CR 250 on hyvä lumilinko


    • maksaisin

      8500e, jos ajettu alle 20tkm,, kulutusosat on hyvät ja pyörä on ollut normaalin hyvästi pidetty. Uuden harmaatuodun saa 11500 eurolla, joten se käytännössä määrää hinnan.

    • Minä Meiltä

      On sitten kysymyksessä mikä tahansa kauppatavara.
      Vaikka kivitalo,makkaralenkki,mootoripyörä tai mikä vaan .Niin oikea hinta on se,
      minkä ostaja suostuu maksamaan.

      • keino

        saada oikea hinta selville on todellakin laittaa pyörä myyntiin vaikkapa nettimotoon. Jos on vähänkään epävarmuutta hintapyynnin suhteen, ota uuden hinnasta muutama satanen pois. Ellei kysyntää ole, hinta on väärä. Muutaman iterointikierroksen jälkeen löytyy oikea hinta, jolla pyörä menee kaupaksi. Kaupantekoa nopeuttaa hinnan asettaminen heti realistiselle tasolle. Aika hyvä pyyntihinta on se, mitä itse olisit pyörästäsi valmis maksamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe