Säälittävä ristillä roikkuja

väsyttäää

Madonnan tuorein ristillä roikkuminen osoittaa, että kyseinen mummeli yrittää epätoivoisesti kohahduttaa, mutta vaikutelma jää lähinnä säälittäväksi.
Jäis jo eläkkeelle.

11

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • debiS

      Huomionkipeyttä alusta loppuun. Madonna onnessaan kun kohistaan, englantilainen pappi kehotti Madonnaa menemään hoitoon tuon ristijupakan vuoksi, Madonna onnessaan: sai mitä halusi: huomiota ja keskustelua.

      • Ida

        ...jo tilaa nuoremmille, säälittävä vanha ämmä.


    • onnistui...

      taas kääntämään maailman huomion itseensä.

      • miksi ihmeessä?

        kerro ihmeessä sinä kaikkitietävä katkeroitunut ipana miksi Maailman suurimman tähden pitäisi jäädä eläkkeelle? Hylätä miljoonat,miljoonat faninsa;ja varsinkin kun levynmyynti käy tulikuumana ja keikat myyvät kuin häkä.

        Eikö se vasta olisi vastuutonta ja säälittävää hyljätä ihailijat nyt kun koko maapallo syö hänen kädestään ja ura on kuumempi kuin koskaan? Jos muistat,sinä ensim.viestin kirjoittaja,Madonna teki 3 uutta maailmanennätystä puolen vuodensisään. Tarviiko ne vielä kerrata

        -41 maan listaykköseksi noussut hitti "hung up" joka teki siis ennätyksen kiipeämällä useamman maan kärkeen kuin koskaan aiemmin mikään single(albumi myös 40 maan #1)

        -"confesson tour"-kiertue teki monia myyntiennätyksiä olemalla mm. nopeiten loppuunmyynyt naisartistin turnee ikinä.

        -single "sorry" nousi brittilistan sijalle 1 mikä oli Madonnan 12.kerta kyseisen listan huipulla. kukaan muu ei koskaan pystynyt samaan.



        Vieläkö tarvii todistella sitä että Madonna on uran huipulla ja kuumempi kuin yksikään kilpasisar tai he yhteensä! Ollut myös lukuisten lehtien kansikuvissa viime aikoina.


    • miljoonan

      omaisuus provoilulla. uskomatonta!

      • omaisuus?

        huhujen mukaan Madonna omaisuus hipoo 600 milj dollarin rajaa ja näin ollen Maddella on maailman pullein pop-tähden pankkitili.


      • mukaan
        omaisuus? kirjoitti:

        huhujen mukaan Madonna omaisuus hipoo 600 milj dollarin rajaa ja näin ollen Maddella on maailman pullein pop-tähden pankkitili.

        Madden omaisuus olisi yli 700 miljoonaa euroa. En tiedä mitä uskoa, ei hän pahemmin omaisuudellaan kersku, hyvä niin!


    • hexi

      Silloin kun taidot eivät riitä otetaan muut konstit käyttöön. Artistille tärkeintä että saa lööppejä lehtiin. Sillä ei niin väliä millä konsteilla kunhan saa huomiota. Hyvä artisti ottaa huomion hyvällä keikalla. Huono kaikilla erikoisilla tempauksilla. Ehkä Madonnalta alkaa loppua ideat.

    • Hippo
    • aasialainen

      Olen samaa mieltä kanssasi. Säälittävää. Olen myös sitä mieltä, että uskonnon pilkkaaminen ei ole korrektia. Se on joillekin pyhä asia. Eikö ole parempia aiheita. Mielikuvitus alkaa olla hukassa Madonnalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe