Hei ihmiset.. Opetelkaa kirjoittamaan! Ymmärtää sen, jos muutama virhe tulee, muttakun jotkut viestit on tämmösiä: mpo muolkja oon maersu jja sed on f5.vútta
Tosta ei saa selvää. :/ Ja ne pilkut ja pisteetkin ois sinne hyvä laittaa. :) Ottakaa kantaa!
Tosta ei saa selvää. :/ Ja ne pilkut ja pisteetkin ois sinne hyvä laittaa. :) Ottakaa kantaa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Samaa mieltä. Useimmat täällä tosin kirjoittavat siistejä viestejä, joita ei tarvitse tavata moneen kertaan mutta ne muutamat kirjoittajat... Olkaa niin kilttejä ja lukekaa ne viestinne uudelleen ennenkuin painatte Lähetä viesti-namiskaa ja miettikää ymmärtääkö _lukija_ viestinne sisällön. Silloin minäkin jaksan vastata ja yrittää auttaa. Kiitos!
Yksi hyvä esimerkki on tuo .cloe..:n kirjoittama mitä teen, viesti.
...geihan kirjoittamat viestit. Hänelle on asiasta mainittu pariin otteeseen vaan eipä tuo ole auttanut. Ehkä nyt, muillekin?
Geiha on todellakin huono kirjoittaja. Musta on ärsyttävää lukea, jos pilkut yms. puuttuvat ja virheitä on kamalasti. :/
Minua ei pilkkujen puuttuminen ärsytä, en niitä itsekään oikein osaa käyttää, mutta pisteet auttavat ymmärtämistä paljon. Eniten auttaisi se, että pyrittäisiin kirjoittamaan sanat edes suurinpiirtein oikein. Että Oxbow on Oxbow eikä Ocnoy tms. Ihan vain yhtenä esimerkkinä.
Niin, geiha sanoi Oxbowta osebuy:ksi. Jos ette osaa kirjoittaa olisi parempi, ettette kirjoita, tai pyydätte jotakin muuta kirjoittamaan, tai opettelette itse!