Aapua! Tarvitsen tietokoneen, jossa hyvä näytönohjain, koska pyörittäisin siinä 3D-ohjelmia, hyvän näytön(miel. litteän), koska käsittelen paljon valokuvia Photoshopilla ja teen layouteja. Nettikäytössä se tulee myös olemaan, ja uutena juttuna olisi kiva tv-kortti.
Kävin mustassa pörssissä, ja he suosittelivat Fujitsu Siemens -pakettia. (1300e)Täältä kuitenkin luin, ettei fujitsut olisi kovin luotettavia.
Valmis paketti kaupasta tuntuu niin kätevältä-ainakin kun varsinaisesti ymmärrä koneista juuri mitään, osaan vain käyttää ohjelmia. Onko se kasaaminen muka niin paljon parempi -ja halvempi vaihtoehto kuin markettien valmiit paketit?
Harmi vain kun ei ole sellaista tuttua joka osaisi neuvoa ja kasata vaikka sen paketin.
tietokonepaketti
4
559
Vastaukset
- MTT
Tervehdys,
Otappa yhteyttä www.tietofriikki.fi niin kyllä onnistuu.- <mimmi
Katsoin sieltä ja monesta muustakin verkkokaupasta, mutta kaikki myyvät osia, tai vain osittain koottuja paketteja. Enkä minä osaa koota sitä pakettia. En tiedä, millä näytönohjaimella 3d-ohjelmani toimii. Ei voi ostaa sikaa säkissä.
- mtt
<mimmi kirjoitti:
Katsoin sieltä ja monesta muustakin verkkokaupasta, mutta kaikki myyvät osia, tai vain osittain koottuja paketteja. Enkä minä osaa koota sitä pakettia. En tiedä, millä näytönohjaimella 3d-ohjelmani toimii. Ei voi ostaa sikaa säkissä.
Toki rakennamme koneen valmiiksi, juuri niillä ehdoilla kuin asiakas haluaa ja mikä parasta kasauksen suoritamme veloituksetta.Minkälaisista 3d ohjelmista on kyse ?.
Ota yhteyttä myynti@tietofriikki.fi niin voimme suunnitella juuri sinun tarpeisiisi sopivan kokoonapanon, juuri niistä osista jotka haluat.
Tietysti autamme komponenttien valinnoissa.
- suki
Käypä katsomassa tuolta sivulta, sieltä voi myös huoletta kysellä: www.tietoarmada.fi
Voin muuten taata alan ammattilaisena, että itse kasattu paketti on paljon parempi kuin valmiit brändikoneet. Tuo yritys on erikoistunut juuri komponenteista kasattuihin koneisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869