Nalle Puhin Nasu-possu

Mielikuvitusystävä

Kunhan mietin omiani. Nasuhan on poika, eikö vain? Mutta silti hän on kauttaaltaan vaaleanpunainen, ja olen joskus lukenut stripin jossa hän kertoo Puhille myöhästyneensä siksi että hänen piti rasvata naamansa ja pestä ja kuivata korvansa ja parsia sukkansa ja mitä siinä nyt olikaan kaikkea. Lopuksi hän sanoi, ettei ole helppoa näyttää söötiltä. Tarkoittaako tämä nyt sitä, että Nasu onkin metroseksuaali?

5

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön 2

      Ihan selvä homo :(

    • Niinpä nii, oisin vastannu aikaisemmin, mutta ku tää ei toiminu... Hyvä että ees tänään :/ Muuten oisin ottanu lekaakin kovemmat välineet käyttöön XD

    • .....

      Ja sullakaan ei sit oo mitään muuta mietittävää...? Älä nyt vaan mee aivan sekaisin.

    • homokullä

      homo se on. (:

      • Pesvul

        No eipäs olla järjettömiä. Nasu on siksi vaaleanpunainen, koska possut tuppaavat usein sen värisiä olemaan ja täytyy tässä muistaa myös se, että kaikki puolen hehtaarin metsän asukkaat ovat leluja (paitsi tietenkin Risto Reipas). Ketjun aloittaja mainitsee sen kuinka nasu laittautuu ennen tapaamista. Tämä varmaan johtuu siitä, että siat (aivan kuten possutkin) ovat tunnetusti hyvin siistejä elikoita.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe