Onkos Suse 10,1 :een tullut muutoksia ihan viimepäivinä, koska Novellin lataussivu oli hiukan muuttunut. Olen imuroimassa niitä 5 Cd :tä, ja en viitsisi uudestaan kahta ensimmäistä ladata, koska yhdessä menee koko yö 256kb/s-nopeudella.
Vapaata tilaa Amilossa on 23Gt. Kun tarpeelliset levyt on poltettu, kokeilen sitten asentaa.
Vapaata tilaa Amilossa on 23Gt. Kun tarpeelliset levyt on poltettu, kokeilen sitten asentaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jälkeen tulla päivyksenä ne uudet jutut, aika tuskallista imuttaa tuo Suse suuren kokonsa vuoksi ainakin dvd kesti imuttaa 14 tuntia.
Kokeile asentaa se ja päivitä luulis sillä tuo hoituvan.
ei tarvi imuttaa sitä mitä et tarvi. Paljon nopeampi asentaa.
susen nettiasennus ei ole sieltä yksinkertaisemmasta päästä, lisäksi jos haluaa jälkeenpäin asentaa joitain muita isoja ohjelmia (KDE/GNOME jne) niin on kätevämpi työntää DVD koneeseen kuin ladata 1-2 tuntia sitä netistä.
BitTorrentilla sen DVDn lataaminen ei vie kuin yhden yön.
ihmeellistä kun asentaa ohjeiden mukaan atin ajurit ja homma näyttää ok,mutta silti ne ei pelitä??kokeiltu on susella ja mandrakella.Pitäiskö ostaa nvidia kortti?