kutsut

onko kukaan saanut turkuun hoitoalalle kutsua?? entä jyväskylään? savoniaan?? millä pisteillä ja mille linjalle? paniikki iskee jos ei kutsua kuulu.
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heip!

Sain kutsun Savonian pääsykokeisiin eilen. Lähtöpisteet olivat muistaakseni 27.

Äänestä
  • Voihan, ne kutsuvat ovat sitten ilmeisesti tulleet kaikki perjantaina..?! Hain itekin Savoniaan mutta ei ole mitään tullut.
    Täytyy hakea sitten puolentoista vuoden päästä uudelleen

    Äänestä

Ei ole kutsua vielä tullut. Jyväskylään siis haen. Mutta hakuoppaassa sanotaan, että kutsut lähetetään vasta ens viikolla. Siis TOIVOA ON VIELÄ!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy kirjoitti:

onko kukaan saanut turkuun hoitoalalle kutsua?? entä jyväskylään? savoniaan?? millä pisteillä ja mille linjalle? paniikki iskee jos ei kutsua kuulu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu