Islamer

Onko Islamer merilevän käyttäjiä? Mikä voisi olla keskikokoisen koiran päiväannos? Ostin just purkin ja siinä oli niin ympäripyöreä annosmääritys 10-50g/pv
1751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla on ollut käytössä kotiruuan lisukkeena tuo Kennelrehun merilevä. Annosteluohjeena siinä on sellainen kuin 1/4 tasalaitaista teelusikallista/ 2 painokilo kohti/päivä. En ole sen tarkemmin määrää laskenut, mutta annan sitä 25 kg noutajalle 1-2 teelusikallista päivässä, riippuu vähän siitä mitä on päivän ruokana... Joku sanoi että 1 rkl olisi se sopiva annos, mutta riippuu varmaan ihan siitä käyttääkö esim. jotain muuta vitamiinilisää ja miten monipuolinen ruokinta on muutoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cilla kirjoitti:

Onko Islamer merilevän käyttäjiä? Mikä voisi olla keskikokoisen koiran päiväannos? Ostin just purkin ja siinä oli niin ympäripyöreä annosmääritys 10-50g/pv

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu