Ostin tänään tälläisen langattoman logitechin hiiren kannettavaan koneeseen,mutta en saa sitä toimimaan. Asensin hiiren mukana cd levyllä tulleen ohjelmiston koneeseen ja tein niin kuin ohjeessa kerrottiin,mutta hiiri ei tee mitään. Katsoin ohjauspaneelin hiiri osioista että laitteisto ristiriitoja ei ole. Paristotkin ovat toimivat koska hiiren pohjassa vihreä valo alkaa vilkkumaan, kun painan connect painiketta. Osaisiko joku kertoa että mikä mahtaa olla vikana? Kiitos jo etukäteen =)
Logotech LX5 Cordless optical mouse...Jelppiä?
5
415
Vastaukset
- Maybe
Onko näppiksessä connect-nappi pohjassa? Punainen?
- Lukisin joskus
Niin... Vastasin ennenkuin ajattelin. Sehän oli kannettava.
- minä vaan
Lukisin joskus kirjoitti:
Niin... Vastasin ennenkuin ajattelin. Sehän oli kannettava.
Juu jannettava on kyseessä.Unohdin mainita että hiiren pohjassa ei pala sitä punaista valoa, joka vanhassa logitechin langallisessa optisessa hiiressä paloi, mutta en tiedä kuuluuko tämän mallin hiiren valon palaa..
- pera.
enabloitu USB?
- minä vaan
Kyllä ainakin muut USB laitteet koneessani toimivat, mm.tulostin ja mp3 soitin. Jouduin nollaamaan koneeni tässä joku aika sitten aivan täysin Biossin kautta,koska windowns ei käynnistynyt. Eli poistin kaikki kovalevylle tallennetut ohjelmat. Tyhjennyksen jälkeen toinen logitechin optinen hiireni (USB)ei enään toiminut,eikä toimi tämä uusikaan langaton hiiri. Kannattaisiko soittaa Acerin vai Logitechin tekniseen tukeen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857495- 965424
- 2614669
- 444545
- 623287
- 502718
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222378- 492343
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292342- 412204