Olemme lähdössä Puolaan moottoripyörällä heinä-elokuun vaihteessa ja ajattelimme ajaa läpi Kaliningradin. Eli Liettuasta Puolan puolelle onko kellään kokemuksia sen maan läpiajosta ja onko siellä mitään nähtävää. Olisi kiva saada jonkinlaista palautetta jos jollakin on Venäjän läpiajosta tai oleskelusta kyseisessä maassa.
Ja mitä nähtävää on pohjoispuolassa muuta kun upeat särkät. Viestiä odotellen hullut motoristit.
Puolan matka heinä-elokuun vaihde 2006
6
2118
Vastaukset
- ----------
Ei kai siinä muuten mitään erikoista ole, mutta viisumi tarvitaan Venäjälle mentäessä..
- bikerman
hyvin mahtuu pakuun siellä sunkin pyöräsi
- kanssa motoristi
Puolan ja Ukrainan rajaseudulla on piskuinen kylä, joka on elävä todiste amerikkalaisesta asumiskulttuurista :)
Sama homma eli Puolaan (ja ehkäpä saman tien Välimerelle saakka) heinä-elokuussa, tosin vain via Baltican kautta. Milloin olette lähdössä?
os. [email protected]- Hullut motoristit
Tervehdys ja kiitos vastauksesta.
Olemme lähdössä 25 päivä heinäkuuta ja menemme kuitenkin Via-baltikkia pohjois-Puolaan. Uritämme kierrellä niitä upeita särkkiä siinä rannikolla ja niissä Hitlerin punkkereissa.
Olemme matkalla noin 11 päivää. Toivottavasti kelit suosivat myös teidän matkaa.
Lähdemme kahdella pyörällä myös vaimot mukana.
Terveisin Ilpo - kanssa motoristi
Hullut motoristit kirjoitti:
Tervehdys ja kiitos vastauksesta.
Olemme lähdössä 25 päivä heinäkuuta ja menemme kuitenkin Via-baltikkia pohjois-Puolaan. Uritämme kierrellä niitä upeita särkkiä siinä rannikolla ja niissä Hitlerin punkkereissa.
Olemme matkalla noin 11 päivää. Toivottavasti kelit suosivat myös teidän matkaa.
Lähdemme kahdella pyörällä myös vaimot mukana.
Terveisin IlpoHymiö. Jep lähdemme yhdellä motolla muutamaa päivää myöhemmin ja tark. olla tien päällä noin kolmisen viikkoa. Työkaveri neuvoi bongaamaan Liettuasta paikkakunnan Nida, hiekkakaistale joka lähtee Klaipeidasta. Nida on pieni kalastajakylä, autiot ja hienot hiekkarannat ja dyynit sekä halpaa juomista. Ennen Klaipeidaa on pieni kaupunki Palanga ja siellä meno kuin miami beachissa, paikallisten kesäparatiisi jne.
Turvallista matkaa myös teille. - uhkarohkee kertomus
kanssa motoristi kirjoitti:
Hymiö. Jep lähdemme yhdellä motolla muutamaa päivää myöhemmin ja tark. olla tien päällä noin kolmisen viikkoa. Työkaveri neuvoi bongaamaan Liettuasta paikkakunnan Nida, hiekkakaistale joka lähtee Klaipeidasta. Nida on pieni kalastajakylä, autiot ja hienot hiekkarannat ja dyynit sekä halpaa juomista. Ennen Klaipeidaa on pieni kaupunki Palanga ja siellä meno kuin miami beachissa, paikallisten kesäparatiisi jne.
Turvallista matkaa myös teille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652148- 571608
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1551230Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771159Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67949- 86925
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33883Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11857Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112850K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8836