HUI KAMALAA,HUOMENNA SE SITTEN ON....Minä kuulun niihin jotka hakee pelkässä pääsykoekiintiössä.Riittäköhän et osaa tosi hyvin ( jep.. as if ;)) vastata fysiologian tehtäviin päästäkseen sisälle? Pelkään et en saa kemmasta ja fyssasta pisteen pistettä :( stressaavaa tää odottaminen !!
HUOMENNA!!! FARMASIA
<3 f <3
2527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei!
Niinpä sitä koetta odotellessa...jännittää,ite haen proviisoriksi.Mitä olen katsellut menoa,niin mun mielestä jos hakee farmaseutiksi,niin sen että osaa lähes täydellisesti sen fysiologian pitäisi melkein riittää,mutta kyllä sitä kemmaakin varmaan hiukan täytyy osata,esim.yksi lasku tms. Tsemiä kokeeseen!
Niin, aika simppelit kokeethan ne loppujen lopuksi ovat. Ajatus vain kasassa koko ajan ja kannattaa lukea tehtävänannot tarkasti! Aineistokokeessa kuvat ja taulukot erityisen hyvin (niistä usein kysymykset), muutoin vain vastata siihen mitä kysytään. Onnea matkaan! Ei sinne ole ylivoimaista päästä. Sanoo kerran (vahingossa) päässyt :)