Mistä apua?

Haluaisin tietää kuinka pedofiiliasta pääsee eroon.olen noin 30 mies jolla on todettu pedofiiliaan taipuvainen seksi addiktio.Haluan korostaa etten ole koskaan tehnyt lapsille pahaa mutta kiusaukset ovat todella voimakkaita.Osaisiko joku neuvoa kuinka minun pitäisi toimia ennen kuin tapahtuu mitään kauheaa.Olen taistellut tämän ongelman kanssa jo vuosia ja lääkäritkin vain levittelevät käsiään.Pyytäisin asiallisia kommentteja enkä mitään vi##un pervo viestejä sillä sen tiedän jo sanomattakin
41466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paikallinen mielenterveystoimisto ohjaa eteenpäin.

Äänestä
  • Olen paikallisen mielen terveys toimiston asiakas ja minulla on myös voimakas lääkitys himoja hillitsemään mutta siitä huolimatta terapiat ja lääkkeet eivät voi muuttaa sitä mitä olen.En mahda mitään sille että nuorten tyttöjen kärsimys tarinat ovat minun runkku-fantasioitani ja siksi vihaan itseäni enemmän kuin mitään muuta maailmassa.

    Äänestä

  • devil kirjoitti:

    Olen paikallisen mielen terveys toimiston asiakas ja minulla on myös voimakas lääkitys himoja hillitsemään mutta siitä huolimatta terapiat ja lääkkeet eivät voi muuttaa sitä mitä olen.En mahda mitään sille että nuorten tyttöjen kärsimys tarinat ovat minun runkku-fantasioitani ja siksi vihaan itseäni enemmän kuin mitään muuta maailmassa.

    Kiinnostuminen keskeneräisistä ihmisistä
    (siis kasvuikäsistä) viittaa siihen, ettet ole itse mieleltäsi kehittynyt tai saanut vielä kehittyneemmän naisen tasapainoista läheisyyttä osaksesi. Näin ollen mielesi laahailee edelleen seksuaalisuuden alkiovaiheissa, nuorissa tytöissä. Et ole vielä oikein tajunnut mitä eroa on tisseillä ja rinnoilla, kun mielestäsi pienet rinnatkin on ihan kivoja...

    Hankkiutumalla kypsään seuraan menetät
    automaattisesti vähitellen kiinnostuksen noihin keskenkasvuisiin ja kokemattomiin pikkulapsiin.
    Jos et saa seuraa yleensäkään tai se seura on jotenkin muuten alikypsää, et voi päästä yli tuosta ongelmastasi. Kokemattomilla naisilla rima on vielä alhaalla, ja todennäköisesti olet jäänyt
    heidän tasolleen odottamaan helppoa seksiä. Laki estää sinua kuitenkaan sotkemasta heitä omalla kehittymättömyydelläsi. Anna heidän kasvaa ja kokea ja etsi itsellesi sitkeästi kehittyneempää naista. Ymmärrät sitten kyllä miten tuosta ongelmasta pääsee yli.

    Äänestä

Kykenetkö saamaan seksuaalisya nautintoa myös laillisella tavalla? Jos noin on, niin en nää fantasioissasi mitään pahaa, niin kauan kun pysyvät fantasioina ja älä sorru laittomaan lapsipornoon(jos on pakkomielle asiaan niin fiktio auttaa sitä tehdessä ei ole satutettu lapsia ja se on laillista). Sinä kuitenkin tajuat, että niitten toteuttaminen on väärin. Et sinä niitten takia hulluksi raiskaajaksi muutu. Koeta jaksaa eteenpäin ja hyväksi oma itsesi, kuitenkin muistaen jättää ne lapset rauhaan. Et ole yksin. Suomessa ja maailmalla on monia kaltaisiasi. Olen itse tavannut monia. Monikaan ei vaan ymmärrettävästi puhu asiasta sen suuremmin julkisemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


devil kirjoitti:

Haluaisin tietää kuinka pedofiiliasta pääsee eroon.olen noin 30 mies jolla on todettu pedofiiliaan taipuvainen seksi addiktio.Haluan korostaa etten ole koskaan tehnyt lapsille pahaa mutta kiusaukset ovat todella voimakkaita.Osaisiko joku neuvoa kuinka minun pitäisi toimia ennen kuin tapahtuu mitään kauheaa.Olen taistellut tämän ongelman kanssa jo vuosia ja lääkäritkin vain levittelevät käsiään.Pyytäisin asiallisia kommentteja enkä mitään vi##un pervo viestejä sillä sen tiedän jo sanomattakin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu