Aivojen ryöstö

Onko laitonta ryöstää toisen aivot?
81177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lienee melkoisen vaikeaa ryöstää toisen aivot.

Äänestä
  • RE: Henkirikos on aina laiton!

    Äänestä

Mutta kenen aivot ajattelit ryöstää.Mutta jos näin meinaat tehdä niin jätä ainakin omat tilalle ihan kohtuudenkin nimissä.

Silloinhan et periaatteessa tee rikosta vaan ihan
normaalin vaihdon.Tietysti kyseisen ihmisen jolta nämä aivot meinaat viedä niin pitää olla myös yhteistyökykyinen,muuten kait se on rikos.

Mutta käsittääkseni ei löydy yhtään ennakkotapausta
kyseisestä asiasta niin en voi sanoa mikä tuomio olisi moisesta odotettavissa.

Mutta suosittelen viemään jonkun kansanedustajan/ministerin aivot, koska niitä ei ole käytetty lainkaan ja näinollen voit aloittaa
ajattelun ns.Puhtaalta pöydältä.Mutta tzemppiä
yritykseen ja toivottavasti ylläpito ei poista tätä viestiä,koska täällä ei saa esim yllyttää rikolliseen toimintaan.

Äänestä
  • En suosittele kansanedustajan/ministerin kanssa aivojen vaihtoa, koska näin menetellen saavutettu hyöty on käytettyihin resursseihin nähden epäedullinen. Todennäköisesti negatiivinen.

    Äänestä

  • minä tiedän. kirjoitti:

    En suosittele kansanedustajan/ministerin kanssa aivojen vaihtoa, koska näin menetellen saavutettu hyöty on käytettyihin resursseihin nähden epäedullinen. Todennäköisesti negatiivinen.

    ajatellen sitä aivokapasiteetin tilaa mikä näissä ministerin/kansanedustajan aivoissa on verrattuna
    käytettyihin.Sillä tulevaisuudessa voipi olla että ihmisten aivoihin saadaan lisää dataa lisättyä
    tieteellisin keinoin.

    Joten tilaa ainaskin olisi,mutta voit olla oikeassa
    myöskin.

    Äänestä

  • nero kirjoitti:

    ajatellen sitä aivokapasiteetin tilaa mikä näissä ministerin/kansanedustajan aivoissa on verrattuna
    käytettyihin.Sillä tulevaisuudessa voipi olla että ihmisten aivoihin saadaan lisää dataa lisättyä
    tieteellisin keinoin.

    Joten tilaa ainaskin olisi,mutta voit olla oikeassa
    myöskin.

    ota huomioon että eivät mainitun ihmisryhmän edustajien aivot ole suinkaan tyhjiä, vaan sen sijaan täynnä sahanpurua ja siihen verrattavia ainesosia. Jotenka kun normaali aivo on suurimmaksi osaksi vettä, H2O, niin ne eivät sovellu normaalin ihmisen käyttöön. Puhumattakaan vaativampaa ajatustyötä suorittavan henkilön käyttöön.

    Äänestä

ryöstävät valtionviranhaltijan ominaisuudessa jatkuvasti aivojen sisältöä- elikkä suorittavat aivopesuja,-papit ovat myös ammattiinsa vihkiytyneitä pesureita.-kaiken takana on omaisuuden riisto, josta puhutaan nykyään aivan liian vähän--- kannatta todella tutkiskella ilmiön jurdista puolta...

Äänestä

sylttyä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peijakas-n00b kirjoitti:

Onko laitonta ryöstää toisen aivot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu