Onko laitonta ryöstää toisen aivot?
Aivojen ryöstö
8
1133
Vastaukset
- Kuuno-Kalevi
Lienee melkoisen vaikeaa ryöstää toisen aivot.
- kossuuu
RE: Henkirikos on aina laiton!
- nero
Mutta kenen aivot ajattelit ryöstää.Mutta jos näin meinaat tehdä niin jätä ainakin omat tilalle ihan kohtuudenkin nimissä.
Silloinhan et periaatteessa tee rikosta vaan ihan
normaalin vaihdon.Tietysti kyseisen ihmisen jolta nämä aivot meinaat viedä niin pitää olla myös yhteistyökykyinen,muuten kait se on rikos.
Mutta käsittääkseni ei löydy yhtään ennakkotapausta
kyseisestä asiasta niin en voi sanoa mikä tuomio olisi moisesta odotettavissa.
Mutta suosittelen viemään jonkun kansanedustajan/ministerin aivot, koska niitä ei ole käytetty lainkaan ja näinollen voit aloittaa
ajattelun ns.Puhtaalta pöydältä.Mutta tzemppiä
yritykseen ja toivottavasti ylläpito ei poista tätä viestiä,koska täällä ei saa esim yllyttää rikolliseen toimintaan.- minä tiedän.
En suosittele kansanedustajan/ministerin kanssa aivojen vaihtoa, koska näin menetellen saavutettu hyöty on käytettyihin resursseihin nähden epäedullinen. Todennäköisesti negatiivinen.
- nero
minä tiedän. kirjoitti:
En suosittele kansanedustajan/ministerin kanssa aivojen vaihtoa, koska näin menetellen saavutettu hyöty on käytettyihin resursseihin nähden epäedullinen. Todennäköisesti negatiivinen.
ajatellen sitä aivokapasiteetin tilaa mikä näissä ministerin/kansanedustajan aivoissa on verrattuna
käytettyihin.Sillä tulevaisuudessa voipi olla että ihmisten aivoihin saadaan lisää dataa lisättyä
tieteellisin keinoin.
Joten tilaa ainaskin olisi,mutta voit olla oikeassa
myöskin. - minäkin tiedän
nero kirjoitti:
ajatellen sitä aivokapasiteetin tilaa mikä näissä ministerin/kansanedustajan aivoissa on verrattuna
käytettyihin.Sillä tulevaisuudessa voipi olla että ihmisten aivoihin saadaan lisää dataa lisättyä
tieteellisin keinoin.
Joten tilaa ainaskin olisi,mutta voit olla oikeassa
myöskin.ota huomioon että eivät mainitun ihmisryhmän edustajien aivot ole suinkaan tyhjiä, vaan sen sijaan täynnä sahanpurua ja siihen verrattavia ainesosia. Jotenka kun normaali aivo on suurimmaksi osaksi vettä, H2O, niin ne eivät sovellu normaalin ihmisen käyttöön. Puhumattakaan vaativampaa ajatustyötä suorittavan henkilön käyttöön.
- poliisit
ryöstävät valtionviranhaltijan ominaisuudessa jatkuvasti aivojen sisältöä- elikkä suorittavat aivopesuja,-papit ovat myös ammattiinsa vihkiytyneitä pesureita.-kaiken takana on omaisuuden riisto, josta puhutaan nykyään aivan liian vähän--- kannatta todella tutkiskella ilmiön jurdista puolta...
- timanttimies
sylttyä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16410292- 552813
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan802508- 852351
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472084Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2351898- 441382
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131345Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873