Voisko joku kertoo hyviä/ huonoja puolia kyseisestä moposta. Huippunopeus,kulutus, viat yms...
Skyteam pbr
mopo
41129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvää:Pieni kulutus,iso 7l tankki,hyvä takajousitus,tuulen vastus pieni,mittaristo,mukava penkki,helppo saada kulkemaan.
Huonoa:Etujousitus jotenkin eriparia takajousituksen kanssa,mutterit löystyy sieltä sun täältä sisäänajovaiheessa,seisotajalan tyven sammutuskytkin meni heti rikki ja poistin sen kokonaaan,jalkarampit korkealla ja takajarru. (Takajarrun kengät saattavat paukahtaa kevyessä jarrutuksessa ja lukkiintua hetkeksi.Tämä tulee esille jos pakitan kotipihastani alamäkeen ja käyttää takajarrua.Silloin jarrukengät menevät sellaiseen inhottavaan paukkuasentoon.Rinnepiha kun on kyseessä.Nyt jarruttelenkin pihalta lähtiessäni.Liekkö yksittäinen tapaus)
eli kannattaako ostaa...
paljon kulkee vakiona
siis kuulemma mopothan ei saa mennä nopeampaa kuin 45 km/h mittari kumminkin näyttää noin 60-65km/h ja jotkut sanovat että ovat ajaneet tutkaan 60 km/h itse omistan mopon mutta on vaikea sanoa Kuinka lujaa se menee mutta ei sillä liikenteessä ihan jalkoihin jää. Luulisin :D