mikä olisi Puolassa mukava biitsikohde jossa voisi poiketa Euroopasta paluumatkalla autolla?
Mukavaa
rantakaupunkia?
5726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ehdottomasti Sopot Pohjois- Puolassa, Gnydian ja Gdanskin välissä. Se on vähä kuin verrattavissa Viron Pärnuun ja Latvian Jurmalaan.
Pitkät biitsit, kauniit maisemat, paljon ravintoloita(Jurmalassa ei kylläkään ole tätä määrää), halvat hinnat ja taitaa olla Puolan suosituin rantalomakohde kesäisin.
Ollaan menossa myös Jurmalaan mutta Puolan kohde oli hakusessa. Tämä Sopot kuulostaa hyvältä. Osaatko suositella yöpymispaikkaa? Pitäis olla sellainen missä on lukittu parkkeeraus.
paikka! Olen ollut siella kolme kertaa sina aikana kun asuin Puolassa. Siis kerrassaan mahtava ja jos ilmat suosiin niin biitsina parempi kuin Espanja...onhan hintataso niin alhainen! :)
Itse en ikava kylla muista hotellien nimia,missa olen yopynyt, mutta googlettamalla loytaa helposti!
Oikein hyvaa matkaa ja takaan, etta ihastutte Sopottiin! :)
Moikka,
Sopotissa matkailuinfosta joka on ihan rautatieaseman kupeessa, sen ison hienon hotellin vieressä, saa majoituksen hoideltua. En nyt millään muista mikä oli heidän webbiosoite tahi puhelinnumero, mutta Googlella löytynee, uskoisin tai Inyourpocketista. Majoitus "kannattaa" ottaa yksityiseltä tarjoajalta, minä olen aina asunut sopotissa mukavasti edullisesti paikallisissa asunnoissa. Siis ne siellä matkailuinfossa välittää nuo asunnot ja niillä webissä pääsee kuviakin katselemaan, jos et löydä osoitetta tai joku muu ei jeesaa niin kysy niin etsin sen jostain.
Sopotissa on erikoisuutena "ilmastovero" vai mikä hitto se oikein olikaan, maksat siitä että siellä on puhdas ilmasto jonkun zlotyn, olikohan oikein 10 zlotya viime kesänä :-) Se ei ole huijausta vaan oikeasti se pitää maksaa siellä, tosin ihan joka kerta ei ole maksettu :)
http://guide.trojmiasto.pl/
http://www.hotele.pl/english/